Mogliśmy dostrzec cygankę, księżniczki, wróżki, kowbojkę…

jpg.14Ferie w świetlicy w Kozakach rozpoczęły się i kończyły od świetnej zabawy. W sobotę 24 stycznia odbył się bal maskowy, który rozpoczął się o godzinie 16.30. Przybyło wielu rodziców ze swymi pociechami. Każdy przyniósł ze sobą jakiś smakołyk. Dzięki temu powstał kącik ze słodyczami i napojami. Wiele dzieci się przebrało.

Mogliśmy dostrzec cygankę, księżniczki, wróżki, kowbojkę, a nawet pojawił się Zorro. Dzieci, które włożyły wiele pracy w stroje i we własnoręcznie zrobione maski, zostały nagrodzone niewielkimi upominkami. Dzieci bawiły się do 19.30, ponieważ od 20.00 bal maskowy przerodził się w dyskotekę dla młodzieży i dorosłych. Wszyscy spędzili wiele godzin na wspaniałej zabawie.

Natomiast w sobotę 7 lutego we współpracy z radną Janiną Pietrewicz oraz z sołtysem Karolem Szyszko, została zorganizowana choinka dla całego sołectwa Kozaki. Zabawa rozpoczęła się o 16.30. Tradycyjnie dzieci przyniosły różnego rodzaju słodycze, dzięki czemu powstał kącik ze smakołykami. Jedną z głównych atrakcji wieczoru były konkursy dla dzieci i dorosłych. Wśród uczestników największym zainteresowaniem cieszyła się zabawa związana z tańcem wokół krzesełek. Najmłodszych i nie tylko zaciekawiło wybieranie pieniążków z ryżu na czas, a łasuchy brały udział w wyścigu jedzenia ciastek z bitą śmietaną. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody, natomiast reszta uczestników dostała drobne upominki.

Mimo ciekawych konkursów dzieci niecierpliwie wyglądały Mikołaja, który miał przybyć na zabawę. Po jakimś czasie w naszych progach już witaliśmy długo oczekiwanego gościa. Dzieci zatańczyły z Mikołajem, następnie rozpoczęło się wręczanie dzieciom paczek ze słodyczami. Każdy uczestnik do trzynastego roku życia otrzymał słodki upominek. Wszyscy podziękowaliśmy Mikołajowi za przybycie, zaprosiliśmy go na przyszłym rok i pożegnaliśmy.

Emilia Boruc


Aktualności

Powiązane artykuły