Gołdapscy saneczkarze wrócili z medalami

saneczkarze_230 stycznia 2015r. reprezentacja saneczkarzy województwa warmińsko–mazurskiego, w której skład weszli zawodnicy UKS „Boćwinka” oraz ULKS „Łoś” Gołdap , wyruszyła do Krynicy Zdrój w celu udziału w zawodach najwyższej rangi w kraju w poszczególnych kategoriach wiekowych: XXI Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych w tym Mistrzostw Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików.

Po raz pierwszy od kilku lat, zima potraktowała saneczkarzy i organizatorów zawodów zdecydowanie przychylniej. Tor saneczkowy na Górze Parkowej był tak dobrze przygotowany, że zawodnicy mieli możliwość odbycia kilku treningów po 3-6 ślizgów w każdym. Również w trakcie zawodów tor „sprawił” się bez zarzutów.

Do Finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w saneczkarstwie na torach lodowych zakwalifikowało się 3 zawodników (z 5 startujących w Eliminacjach), którzy zajęli następujące miejsca:

– Mateusz Żakowicz (ULKS „Łoś” Gołdap) – 3 m-ce w konkurencji jedynek, 1 m-ce w konkurencji dwójek (z W. Chmielewskim MKS Karkonosze) oraz 1 m-ce w drużynie (ULKS „Łoś” Gołdap/MKS Karkonosze);

– Michał Matławski (UKS „Boćwinka”) – 6 m-ce w konkurencji jedynek, 7 m-ce w konkurencji dwójek (z Aleksandrem Greckim ULKS „Łoś” Gołdap);

Tym samym reprezentacja naszego województwa przywiozła 3 medale i satysfakcję z bardzo udanych startów, rywalizacja bowiem była niesamowita. Najpierw w Eliminacjach, a następnie w Finale OOM o zakwalifikowaniu się, jak i o zajętym miejscu decydowały dziesiąte sekundy (sumy czasu po dwóch ślizgach).

Dzięki sprzyjającym warunkom, 8.02. (niedziela) zostały rozegrane Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w saneczkarstwie na torach lodowych – w których nasze województwo reprezentowali trzej zawodnicy ULKS „Łoś” Gołdap, przywożąc do Gołdapi kolejne trzy medale:

– Piotr Banach – 2 m-ce w konkurencji jedynek, 3 m-ce w konkurencji drużyn (z Dagmarą Bednarczyk KSS Beskidy B-B) oraz 9 m-ce w konkurencji dwójek z Sebastianem Majewskim;

– Bartosz Krupiński – 1 m-ce w konkurencji dwójek (z Januszem Łątką UKS Tajfun Nowy Sącz), 10 m-ce w konkurencji jedynek;

– Sebastian Majewski – 8 m-ce w konkurencji jedynek oraz 9 m-ce w konkurencji dwójek z Piotrem Banachem.

Ostatnie rozegrane w niedzielę zawody to rywalizacja najmłodszych grup wiekowych w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w saneczkarstwie na torach lodowych, w której Gołdap reprezentowało 10 zawodników z klubów UKS „Boćwinka” oraz ULKS „Łoś” Gołdap.

Młodzicy dzielnie rywalizowali z zawodnikami Małopolski i Śląska czego efektem było zdobycie 5 medali!

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Gołdapscy saneczkarze wrócili z medalami

  1. Mariusz

    Gratulacje młodym sportowcom i trenerowi!