Zatrzymali luksusowe auto warte 210 tys. zł

sg_1Funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej współdziałając z funkcjonariuszami z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali luksusowe auto warte 210 tys. zł.

10 lutego funkcjonariusze Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej zauważyli w okolicy Dubeninek jadące blisko siebie z dużą prędkością dwa samochody. Pierwszym z pojazdów zatrzymanym do kontroli drogowej było Volvo, tuż za nim jechał Lexus. Kierowca Lexusa RX450h zatrzymał się do kontroli, ale na prośbę okazania dokumentów dodał gazu i oddalił się w kierunku granicy z Litwą. Informację o uciekającym aucie przekazano funkcjonariuszom z Placówki SG w Rutce-Tartak (Podlaski OSG). Natychmiast podjęto działania w celu złapania „uciekiniera”. Po kilkunastu minutach mężczyzna – obywatel Litwy, został zatrzymany w okolicznych zaroślach.

Jak się okazało, dwa pojazdy jechały wspólnie, Volvo w roli „pilota”, natomiast Lexus o wartości 210 tys. zł., był kradziony. W jego bagażniku znajdowały się prawdopodobnie oryginalne niemieckie tablice rejestracyjne. Również

w kontrolowanym Volvo funkcjonariusze dokonali ciekawego odkrycia. Znajdował się tam między innymi drobny sprzęt elektroniczny oraz srebrne monety. (Red. W-MOSG)

 


Aktualności

Powiązane artykuły