Dzień Myśli Braterskiej

dzien_mysli_24W sobotę w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi odbył się Dzień Myśli Braterskiej. Dzień 22 lutego obchodzony jest przez wszystkich skautów na całym świecie w rocznicę urodzin twórcy skautingu, Baden Powella. Skauci i harcerze spotykają się, rozmawiają o braterstwie i przyjaźni, składają sobie życzenia.

W naszej uroczystości udział wzięli harcerze i zuchy: ,,Włóczykije”, ,,Leśni ludzie”, ,,Via Virtus”, „Leśne ptaki” oraz ,, Aves” (gospodarze).

Działania rozpoczęliśmy o 16.00. grą na terenie szkoły. Zuchy i harcerze dostali koperty z zaszyfrowanymi pytaniami dotyczącymi twórcy skautingu. Ich zadaniem było rozszyfrowanie pytań i znalezienie na nie odpowiedzi skrzętnie ukrytych w całej szkole. Uczestnicy wykazali się bystrością i znajomością szyfru ,,czekoladka”. Szybko wykonali zadanie, pomimo dodatkowych utrudnień . Po ukończeniu trasy wszyscy zebrali się w sali gimnastycznej, w kręgu, który symbolizuje doskonałość. Drużynowi i wyznaczeni przez nich zasłużeni harcerze podpalili świeczki. Przy blasku świec zuchy i harcerze wsłuchali się w słowa gawędy przygotowanej i wygłoszonej przez tropicielkę Beatę oraz druha Michała. Jak zaczęła się moja przygoda z harcerstwem? Co dla mnie oznacza być harcerzem? Dlaczego dla harcerza tak ważny jest ogień? Na te i inne pytania starała się w swojej gawędzie znaleźć odpowiedź druhna Beata. Gawęda przeplatana była piosenkami granymi przez mistrza gitary – druha Kamila. Świeczkowisko zakończyło się odśpiewaniem obrzędowych pieśni harcerskich oraz puszczeniem w kręgu iskierki przyjaźni. Teraz nadeszła pora na zabawy i pląsy, które przeprowadzili harcerze AVES z dużym wsparciem pwd. Gabrysi, drużynowej „Włóczykijów”. Uroczystość zakończyła się skosztowaniem ogromnego i pysznego tortu. Potem była jeszcze masa pamiątkowych zdjęć i aż żal było kończyć. Nic jednak nie trwa wiecznie…

Wszystkim naszym gościom dziękujemy za przybycie i wspólne świętowanie Dnia Myśli Braterskiej.

Bardzo dziękujemy:

Panu dyrektorowi, Stefanowi Piechowi za udostępnienie szkoły, druhowi Andrzejowi za zdjęcia i pomoc techniczną, pani Monice za pomoc w wykonaniu scenografii, druhnie Małgorzacie za wsparcie organizacyjne i głowę pełną pomysłów, druhowi Kamilowi za akompaniament, druhnie Paulinie (obozowej mamie) i druhowi Maćkowi (obozowemu tacie) za pyszny torcik, druhnom i druhom z Aves za pełne zaangażowanie w organizację uroczystości.

Jako gospodarze spisaliśmy się na szóstkę!

Tropicielka Beata Koloszewska


Aktualności

Powiązane artykuły