Liga Mistrzów – KOSS po raz trzynasty

gimnazjon_2W 2002 roku rozegrano w Gimnazjum nr 1 w Gołdapi pierwszą edycję konkursu wiedzy o społeczeństwie Liga Mistrzów – KOSS. Od trzynastu lat organizują go nauczyciele edukacji obywatelskiej Jarosław Żukowski, Anna Karwowska i Marek Milewski.

Konkurs adresowany jest do uczniów bez względu na ich oceny z przedmiotu wiedza o społeczeństwie. Każdy może się wykazać, każdy ma szansę pokazać choćby ułamek swojej klasy. Dlatego Liga Mistrzów cieszy się dużą popularnością. Przez 12 lat przez konkurs „przewinęło się” ponad 1000 uczniów. Niektórzy z nich dziś są radnymi Rady Miasta.

W tym roku do udziału w konkursie zgłosiło się 81 uczniów klas drugich w 27 trzyosobowych drużynach. Nazwy drużyn – wymyślane przez uczniów – wyrażają czasami powagę problematyki, a czasami poczucie humoru (McZestaw, Pat i Mat, Dystrykt 12…).

W środę 18 lutego odbyło się losowanie XIII Ligi Mistrzów KOSS w Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich w Gołdapi. Od piątku 20 lutego odbędą się pierwsze mecze. Uczniom życzymy udanych rozgrywek i awansów do kolejnych etapów, a w końcu gry w finale i zdobycia Pucharu Dyrektora Szkoły i Rady Rodziców. Mile powitamy ewentualnych sponsorów, mających ochotę i gest wsparcia naszego przedsięwzięcia.

W dniu 20 lutego rozegrane zostały pierwsze mecze. Uczniowie mieli za zadanie wypełnienie indywidualnego testu wiedzy oraz grupowe zadanie sprawdzające umiejętności obywatelskie.

Jarosław Żukowski i Anna Karwowska – nauczyciele KOSS

gimnazjon_1


Aktualności

Powiązane artykuły