Nowe umiejętności wolontariuszy

zytkiejmy_12Nowych umiejętności uczą się wolontariusze z Klubu Wolontariusza przy Filii Bibliotecznej w Żytkiejmach działającego przy Stowarzyszeniu Partnerstwo Sztuk. W ramach mini projektu „Bezpiecznie i teatralnie z wolontariatem” uczestniczyli w zajęciach teatralnych z dużymi kukłami połączonych ze malowaniem twarzy i sztuką kuglarską.

Nauczyli się także jak przygotować własnoręcznie breloczek z filcu z elementami odblaskowymi. Pierwszymi maskotkami- breloczkami wolontariusze obdarowali uczestników spotkania z okazji „Światowego Dnia Pluszowego Misia” w dniu 25 listopada, który miał miejsce w filii bibliotecznej Żytkiejmach. W ramach działań projektowych 5 grudnia zorganizowali happening z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Do udziału w nim zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Żytkiejmach oraz osoby dorosłe. Wolontariusze przeszli korowodem ulicami Żytkiejm wraz z przygotowanymi podczas warsztatów dużymi kukłami oraz pokazami sztuki kuglarskiej. Po krótkim marszu udali się do szkoły, aby wspólnie z kolegami i koleżankami ze śpiewem przejść do świetlicy wiejskiej, gdzie odbyła się dalsza część programu. W świetlicy wolontariusze zaprezentowali się w kilku układach kuglarskich przeplatanych przygotowanymi zabawami, w których udział wzięli wszyscy uczestnicy happeningu. Na zakończenie udzielili kilku lekcji sztuki kuglarskiej kolegom i koleżankom.

W ramach projektu, promując wolontariat i bezpieczeństwo na drodze, odwiedzą jeszcze młodsze klasy Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach i obdarują dzieci odblaskowymi breloczkami. W podejmowane działania bardzo chętnie włącza się młodzież i dorośli mieszkańcy. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach projektu: „Wolontariat pozytywny wizerunek Krainy Łowców Przygód” finansowany przez FIO Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej.

 


Aktualności

Powiązane artykuły