17 medali „Piorunów”

zawody_19W piątek oraz sobotę na Olsztyńskiej pływalni AQASFERA odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Pływaniu. Do rywalizacji zgłosiło się 417 zawodników z 17 klubów, wśród nich podopieczni trenera Adama Kozłowskiego – zawodnicy PIORUNA Gołdap.

Zaledwie 8 zawodników mogło reprezentować Gołdap podczas najważniejszej imprezy pływackiej w tym roku.

Nalepiej zaprezentował się Dawid Sobolewski wygrywając wszystkie swoje starty. Dawid wygrał na 50 m, 100 m, 200 m, 400 m stylem dowolnym, poprawiając wszystkie dotychczasowe rekordy życiowe i w rankingu ogólnopolskim zajmując bardzo wysokie 6. miejsce. Po tak wspaniałym występie Dawida został on najlepszym zawodnikiem mistrzostw w swojej kategori wiekowej.

Bardzo dobre rezultaty osiągnęła także nasza najmłodsza zawodniczka Natalia Zapolnik. Zdobywając złoty medal na 50 m stylem dowolnym, stebrny na 200 m stylem dowolnym oraz brązowy na 100 m stylem dowolnym. W klasyfikacji końcowej uplasowała się na bardzo wysokim 5. miejscu.

Do multimedalistów zalicza się również Basia Mejcz która trzykrotnie odbierała srebrny medal. Basia swoje medale wywalczyła na dystansach 50 m, 100 m, 200 m stylem klasycznym.

Dwa srebrne medale wywalczył Mateusz Sztuk na dystansach 100 m i 200 m stylem grzbietowym oraz Andrzej Staniaszek na dystansach 50 m i 100 m stylem grzbietowym.

Marcin Przyborowski również stanął dwa razy na podium zajmując trzecie miejsca w konkurencjach stylu klasycznego medale brązowe wywalczył na 50 m oraz 100 m stylem klasycznym.

Brązowy medal do kolekcji dołożył Miłosz Januszkiewicz specjalizujący się w stylu grzbietowym podczas rywalizacji na dystansie 200 m.

Jak to zwykle bywa nie zabrakło podczas Mistrzostw zdobytych 4 miejsc – najmniej lubianych przez sportowców. Miejsce 4, ocierając się o podium, zajęli: Klaudia Suchocka – 50 m stylem klasycznym, Miłosz Januszkiewicz – 50 m oraz 100 m stylem grzbietowym, Basia Mejcz – 100 m stylem dowolnym, Marcin Przyborowski – 100 m stylem zmiennym oraz 200 m stylem klasycznym.

Zawodnicy PIORUNA zdobyli łącznie 17 medali, w tym 5 złotych, 8 srebrnych i 4 brązowe.

Zarząd Klubu składa wszystkim zawodnikom gratulacje za godne reprezentowanie Klubu i Miasta na arenie wojewódzkiej.

Więcej informacji na temat działalności klubu na stronie internetowej www.mukspiorun.goldap.pl oraz na facebooku.

Działalność klubu jest współfinansowana ze środków Gminy Gołdap.