Szanownym Jubilatom – wszystkiego co najlepsze

W Sali Ślubów Urzędu Gminy w Baniach Mazurskich, 6 listopada odbyła się kolejna w tym roku uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Odznaczone medalami zostały 3 pary małżeńskie.

Medal „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” to specjalne odznaczenie przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej doceniające zgodność pożycia małżeńskiego, trud pracy i wyrzeczeń dla dobra założonej przed pół wiekiem rodziny. Podczas uroczystości uczestniczyła przewodnicząca Rady Gminy Krystyna Kokolus i zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego Dorota Podgórna-Ćwik. Uroczystego aktu dekoracji medalami dokonała wójt Bań Mazurskich – Irena Łobacz. Składając gratulacje szanownym jubilatom podkreśliła, że są chlubą naszej społeczności, pięknym wzorem dla przyszłych pokoleń oraz bezcennym przykładem promującym trwałość związku małżeńskiego i wartość życia rodzinnego.

Państwo Anna i Jan Żurek z Grodziska obchodzili 58 rocznicę zawarcia związku małżeńskiego a państwo Katarzyna i Grzegorz Leszczyk, zamieszkali w Skaliszkiejmach oraz państwo Mieczysława i Władysław Waluś z Zawad, obchodzili 59 rocznicę.

W tej niecodziennej chwili oprócz gratulacji i życzeń zdrowia, pomyślności oraz wspólnej radości bycia razem, wręczono piękne bukiety kwiatów. Nie zabrakło również toastu wzniesionego lampką szampana za zdrowie dostojnych jubilatów i pysznego tortu. Uroczystość przebiegała w szczególnej, niemal rodzinnej atmosferze, przy nastrojowym podkładzie muzycznym i słodkim poczęstunku. Ten wyjątkowy dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno jubilatów, jak i przybyłych na tę uroczystość gości.

Szanownym Jubilatom jeszcze raz życzymy wszystkiego co najlepsze, kolejnych wspólnie spędzonych lat w zdrowiu i spokoju.

Dorota Podgórna-Ćwik


Aktualności

Powiązane artykuły