Bądź na fali, oddaj krew! Wielki sukces służb mundurowych!

kpp_1Wczoraj w Gołdapi po raz pierwszy odbyła się zbiórka krwi funkcjonariuszy wszystkich służb mundurowych. Akcja zakończyła się ogromnym sukcesem.

Pomysłodawcą akcji pod nazwą „Bądź na fali, oddaj krew” była st. asp. Izabela Wojciechowicz z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, której tak wielkie przedsięwzięcie udało się zorganizować dzięki pomocy i wsparciu Marcina Białousa z Gołdapskiego Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi.

Do zorganizowania akcji zmobilizowało ich bardzo duże zapotrzebowanie na krew m.in. dla 4-letniej dziewczynki Michasi z Kielc chorej na białaczkę limfoblastyczną, u której po długotrwałym leczeniu nastąpił nawrót choroby. Dziewczynka obecnie jest w trakcie kolejnej serii silnej chemii i czeka na przeszczep szpiku (poszukiwany), który to przeszczep powinien być kolejnym etapem leczenia choroby (brak dawcy).

Środowa akcja zakończyła się wielkim sukcesem ponieważ zgłosiła się rekordowa ilość dawców, spośród których około 70 oddało krew, dzięki czemu zebrano około 32 litrów tego drogocennego płynu.

Akcja zakończyła się sukcesem dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy z miejscowej komendy Policji, których wsparli funkcjonariusze Straży Granicznej z Gołdapi, Bań Mazurskich i Dubeninek, Żołnierze z Gołdapskiej Jednostki Wojskowej, funkcjonariusze Oddziału Celnego w Gołdapi oraz mundurowi z Państwowej Straży Pożarnej.

Wszystkim BARDZO dziękujemy! (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły