Czym jest dla mnie Szlachetna Paczka?

agnieszka_iwanowskaCzym jest dla mnie Szlachetna Paczka? Miłością bliźniego, przełamaniem barier, radością dawania… Szlachetna Paczka jest po prostu… szlachetna. W tym słowie mieści się wszystko:

S – serce,

Z – zrozumienie,

L – los,

A – altruizm,

C – człowiek,

H – honor,

E – emocje,

T – tolerancja,

N – niezłomność,

A – akceptacja.

Wspaniale ujął to Stanisław Sojka w piosence „Tolerancja”:

Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest, by brać

Życie nie po to, by bezczynnie trwać

I aby żyć siebie samego trzeba dać.

Jesteśmy w swoim życiu zaganiani, zabiegani. Mijamy się, czasami się o coś potkniemy, lecz w tym życiowym chaosie niekoniecznie znajdujemy czas dla siebie a tym bardziej dla innych. Dopiero tragedia, utrata kogoś lub czegoś powoduje, że stajemy zadziwieni, że świat gna i gna, że świat pędzi obojętny na dole i niedole ludzkie. Szlachetna Paczka jest właśnie taką przystanią, do której zawijają okręty po życiowych burzach w poszukiwaniu przyjaznego portu. I takim portem mogą być darczyńcy – osoby prywatne i publiczne, instytucje i zakłady pracy.

Do grona darczyńców tegorocznej Szlachetnej Paczki będzie można zaliczyć również pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi, którzy tylko czekają na opublikowanie bazy rodzin, potem jedno kliknięcie przy wybranej rodzinie i zakupy.

Agnieszka Iwanowska – dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołdapi

Zachęcam wszystkich jeszcze niezdecydowanych do udziału w tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki – Krystian Banach Lider Rejonu

Tel. 500 788 496


Aktualności

Powiązane artykuły