Groził pracownikom gołdapskiej opieki społecznej

We wtorek 21 października gołdapscy policjanci zatrzymali 29-letniego mieszkańca miasta, który wyzywał i groził pracownicom miejscowego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Mężczyzna, który przyszedł do ośrodka we wtorek rano, próbował zmusić pracowników OPS-u do przekazania dla niego środków finansowych. Wyzywał i groził im pozbawieniem życia. Na miejscu przebywał akurat funkcjonariusz tutejszej komendy wykonujący czynności służbowe. Policjant natychmiast zareagował i podjął interwencję w związku z zachowaniem 29-latka. Mężczyzna był pobudzony i agresywny. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Ponadto policjanci ustalili, że nie było pierwsze tego typu zachowanie Pawła S. Gołdapianin już wcześniej kilkukrotnie przychodził do ośrodka, gdzie groźbami i wyzwiskami próbował zmusić pracowników do przekazania pieniędzy.

 

Wczoraj (22 października) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury i usłyszał zarzuty. Prokurator zastosował wobec Pawła S. policyjny dozór oraz zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonymi i zobowiązał go do stawiennictwa dwa razy w tygodniu w tutejszej komendzie.

Za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem. Grozi mu do 3 lat więzienia. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły