Wyjaśniają okoliczności pożaru mieszkania

Policjanci z wydziału kryminalnego gołdapskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności pożaru mieszkania, do którego doszło w budynku mieszkalnym przy ul. Warszawskiej. Ogień doszczętnie strawił mieszkanie. Nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło wczoraj (22.10.14r.) kilka minut po godz. 16:00. Wtedy to dyżurny miejscowej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że pali się jedno z mieszkań w bloku przy ul. Warszawskiej.

Niezwłocznie na miejsce udali się mundurowi, którzy potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu obecne już były zastępy straży pożarnej, które szybko ugasiły pożar.

Rodzina zamieszkująca to mieszkanie o własnych siłach zdołała je opuścić. W trakcie akcji ratowniczej ewakuowani zostali również pozostali mieszkańcy budynku.

Na szczęście nikt odniósł obrażeń, nie mniej jednak właściciel mieszkania był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało u niego 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Ogień doszczętnie strawił mieszkanie na trzecim piętrze budynku.

Śledczy z wydziału kryminalnego ustalają okoliczności i przyczyny pożaru. Z wstępnych ustaleń wynika, że do niekontrolowanego zaprószenia ognia doszło w kuchni mieszkania.

Zostanie powołany biegły z zakresu pożarnictwa, którego opinia wyjaśni przyczynę pożaru. (Red. KPP Gołdap)

 


Aktualności

Powiązane artykuły