800 165 320 to numer, który może uratować życie

Od 1 listopada zacznie działać bezpłatna infolinia dla osób bezdomnych. Przez całą dobę będzie można uzyskać informacje o miejscach noclegowych, jadłodajniach i innych formach pomocy dostępnych w województwie warmińsko-mazurskim.

Obsługą infolinii zajmują się dyspozytorzy Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego, którzy udzielą informacji lub w razie konieczności zawiadomią policję, straż pożarną lub pogotowie.

Dzwoniąc pod numer 800 165 320 można także informować o osobach, których życie i zdrowie jest zagrożone ze względu na warunki atmosferyczne.

Musimy być przygotowani do pomocy potrzebującym, gdy tylko zaczną się niskie temperatury, czy spadnie śnieg, mimo że na razie – jak na obecną porę roku jest dość ciepło– powiedział wojewoda Marian Podziewski.

Wojewoda apeluje do mieszkańców, by reagowali w każdym przypadku gdy zauważą osobę potrzebującą pomocy i by powiadomiły o tym odpowiednie służy, bo to może uratować im życie. Wojewoda prosi też o zwracanie uwagi na osoby samotne.

Bardzo ważna jest w takich przypadkach aktywność naszych mieszkańców , by zgłaszali się do nas z taką informacją. Bez niej możemy być bezsilni – podkreślił wojewoda.

Z danych Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego wynika, że w regionie jest około 1100 bezdomnych. W okresie zimowym będą oni mogli skorzystać w różnym zakresie z pomocy 84 placówek prowadzonych przez samorządy, stowarzyszenia i inne organizacje.


Aktualności

Powiązane artykuły