Święto biblioteki w gimnazjum

swieto_biblioteki_6Podobnie jak w latach poprzednich, w październiku, obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Przez cały ten czas odwiedzaliśmy bibliotekę, aby własnoręcznie wykonać własną zakładkę, ułożyć wiersz z wycinków gazet, poczytać „Łamańce językowe”, obłożyć książki, wziąć udział w konkursie: „Jaka to lektura?” oraz w plebiscycie na najfajniejszą książkę młodzieżową.

Dla klas pierwszych pani M. Obara przygotowała lekcje biblioteczne, podczas których uczniowie zapoznali się z regulaminem i księgozbiorem biblioteki. Nasi rówieśnicy z chęcią wpisywali się na listę bicia rekordu odwiedzin w bibliotece szkolnej, wykonywali plakaty promujące czytelnictwo oraz poszukiwali odpowiedzi na pytania „Bibliotecznego omnibusa”.

Biblioteka zaprezentowała w tych dniach także prace wykonane przez uczniów w ramach projektu pod tym samym tytułem. Były to różnego rodzaju gazetki prezentujące życie i twórczość pisarzy i poetów, albumy o Noblistach Polskich oraz ciekawostki i cytaty o książkach.

Dla miłośników literatury młodzieżowej przygotowano wystawki książek najpopularniejszych pisarek oraz kiermasz taniej książki z wydawnictwa Tuliszków.


Aktualności

Powiązane artykuły