Adresowane było przede wszystkim do seniorów

debataO tym, czy osoby starsze czują się bezpiecznie na terenie gminy Gołdap dyskutowali dziś podczas debaty m.in.: przedstawiciele służb mundurowych, władz lokalnych oraz pracownicy instytucji pomocowych. Adresatami spotkania byli seniorzy mieszkający na naszym terenie.

W sali konferencyjne Starostwa Powiatowego w Gołdapi odbyła się dzisiaj (24 września) debata społeczna pn. „Bezpieczeństwo publiczne i jego stan w opinii mieszkańców – w trosce o dobro seniora”, której głównymi organizatorami była Komenda Powiatowa Policji oraz Starostwo Powiatowe w Gołdapi. Spotkanie adresowane było przede wszystkim do seniorów z terenu gminy Gołdap. Nie zabrakło także przedstawicieli władz lokalnych, podmiotów i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i porządek w mieście.

Policjanci w takcie wystąpienia połączonego z prezentacją multimedialną omówili najczęściej spotykane przestępstwa, których dopuszczają się sprawcy na szkodę osób starszych oraz pouczali jak postępować, aby nie stać się ich ofiarą. Omawiane tematy były poparte konkretnymi przykładami z życia.

Podczas spotkania seniorzy podjęli dyskusję o problemach dotyczących bezpieczeństwa. Padły też sugestie wzmożonych kontroli i objęcie dodatkowym nadzorem młodzieży gromadzącej się w rejonach osiedli w godzinach rannych. Uczestnicy mieli możliwość również przedstawienia swoich oczekiwań względem policji w zakresie poprawy szeroko rozumianego bezpieczeństwa oraz porządku publicznego.

Celem debaty było zdiagnozowanie potrzeb i oczekiwań społeczeństwa, przede wszystkim osób starszych, w zakresie poczucia oraz poprawy bezpieczeństwa. Spotkanie miało również na celu wymianę informacji między Policją a mieszkańcami o istniejących zagrożeniach oraz wypracowanie wspólnych metod działania zmierzających do ograniczenia występujących zagrożeń.

Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali elementy odblaskowe, zakupione w ramach II edycji projektu „On, ty i ja na tej samej drodze”. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Adresowane było przede wszystkim do seniorów

 1. upsa

  kiedy wreszcie zniknął pijaczki spod biedronki. Chlanie piwska, pełno petów a nawet załatwianie potrzeb fizjologicznych. Ciągły smród i zaczepianie przez tych zachlanych nierobów. Wstyd dla miast, kto nie podjedzie to jest zaczepiany. Zróbcie coś z tym. !!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Zorientowany

  Autorze 1 komentarza , ile razy zgłosiłeś na bieżąco do właściwych służb wymienione przez Ciebie fakty ? Telefon na pewno nosisz cały czas w kieszeni.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...