Odznaczenia, listy gratulacyjne i sprzęt dla strażaków

sesja_powiat_1Czwartkowa sesja Rady Powiatu Gołdapskiego na prośbę radnej Grażyny Sendy rozpoczęła się od uczczenia chwilą ciszy Danuty Siedzikówny (ps. Inka) zabitej strzałem w tył głowy przez ubeka w 28.08.46 r. Potem nastąpiło wręczanie medali „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego” i odznaczeń „Za zasługi dla sportu”.

Medale „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego” otrzymali: podpułkownik SG Pan Bogusław Jakubowski i st.asp. Artur Matysiak.

Minister Sportu i Turystyki przyznał odznaki „Za zasługi dla sportu” – Adamowi Kozłowskiemu, Leszkowi Retelowi, Łukaszowi Tarasiewiczowi i Krzysztofowi Zdancewiczowi. Odznaki wręczył starosta Andrzej Ciołek.

Listy gratulacyjne wraz z upominkami otrzymali: Artur Wasilewski, który wraz z kolegami zdobył brązowy medal w 68. Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce oraz Dawid Karniłowicz – trener sekcji lekkoatletycznej OSiR.

Starosta Andrzej Ciołek wraz z przewodniczącym Leszkiem Retelem uroczyście przekazali kamerę termowizyjną gołdapskiej Komendzie Straży Pożarnej w ramach projektu pt. „Poprawa bezpieczeństwa ekologicznego w Powiecie Gołdapskim poprzez doposażenie w sprzęt specjalistyczny jednostki ratownictwa Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi”. Na którego realizację Powiat Gołdapski uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013. Jest to pierwszy z dwóch specjalistycznych sprzętów, które zostaną zakupione naszej Komendzie Straży. W ramach projektu na początku listopada tego roku zostanie przekazany samochód rozpoznania ratowniczego.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

8 komentarzy do “Odznaczenia, listy gratulacyjne i sprzęt dla strażaków

 1. #1

  Tak jak przy podziale srodkow finansowych zapomniano o MKS ROMINTA. Retel wszedzie pcha swoich ludzi ze szkoly. Moze czas aby pan starosta otworzyl oczy i dostrzegl pewne sprawy. Wyborcy tego nie wybacza !!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Konrad

  Dziwne groźby…, Po co ta złość i nienawiść? Widzę, że nic a nic nie śledzisz kolego informacji miejscowych. Moim zdaniem nikt nikogo nigdzie nie pcha i wydaje mi się, że nikt nikogo nie pominął. Z tego, co pamiętam to informacja o tym, że starostwo zamierza wystąpić o odznaczenia za zasługi dla sportu była na kilku gołdapskich portalach.
  http://goldap.org.pl/2014/04/powiat-zamierza-przyznac-odznake/
  Więc jeżeli chciałeś to mogłeś kogoś zgłosić, kto Twoim zdaniem zasługuje na odznakę. A nie teraz beczeć i grozić.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. #2

  My sobie przyznali.
  My sobie dali.
  My sobie poklaskali.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. aga

  Gratulacje!!!brawo Artur i Dawid,jesteście MISTRZAMI!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Czytelnik

  Srodki na klub Rominta? A niby dlaczego? Jak ja gram w szachy czy tenisa to tez dostane srodki ze starostwa?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. aga

  A ilu gołdapiaków gra w MKS Rominta?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. kamil

  Nie wiem skąd oburzenie niektórych, może kibiców, ale jak sama nazwa wskazuje,(MKS) Rominta jest klubem miejskim. Środki więc na dofinansowanie pochodzą z budżetu miasta, a nie jak niektórzy myślą ze starostwa.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. #1

  Rominta to według ciebie reprezentuje tylko miasto ? czy miasto i powiat ?
  Pomyśl za nim coś napiszesz.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...