Odznaczenia, listy gratulacyjne i sprzęt dla strażaków

sesja_powiat_1Czwartkowa sesja Rady Powiatu Gołdapskiego na prośbę radnej Grażyny Sendy rozpoczęła się od uczczenia chwilą ciszy Danuty Siedzikówny (ps. Inka) zabitej strzałem w tył głowy przez ubeka w 28.08.46 r. Potem nastąpiło wręczanie medali „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego” i odznaczeń „Za zasługi dla sportu”.

Medale „Za zasługi dla Powiatu Gołdapskiego” otrzymali: podpułkownik SG Pan Bogusław Jakubowski i st.asp. Artur Matysiak.

Minister Sportu i Turystyki przyznał odznaki „Za zasługi dla sportu” – Adamowi Kozłowskiemu, Leszkowi Retelowi, Łukaszowi Tarasiewiczowi i Krzysztofowi Zdancewiczowi. Odznaki wręczył starosta Andrzej Ciołek.

Listy gratulacyjne wraz z upominkami otrzymali: Artur Wasilewski, który wraz z kolegami zdobył brązowy medal w 68. Mistrzostwach Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce oraz Dawid Karniłowicz – trener sekcji lekkoatletycznej OSiR.

Starosta Andrzej Ciołek wraz z przewodniczącym Leszkiem Retelem uroczyście przekazali kamerę termowizyjną gołdapskiej Komendzie Straży Pożarnej w ramach projektu pt. „Poprawa bezpieczeństwa ekologicznego w Powiecie Gołdapskim poprzez doposażenie w sprzęt specjalistyczny jednostki ratownictwa Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi”. Na którego realizację Powiat Gołdapski uzyskał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007 – 2013. Jest to pierwszy z dwóch specjalistycznych sprzętów, które zostaną zakupione naszej Komendzie Straży. W ramach projektu na początku listopada tego roku zostanie przekazany samochód rozpoznania ratowniczego.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

8 komentarzy do “Odznaczenia, listy gratulacyjne i sprzęt dla strażaków

 1. #1

  Tak jak przy podziale srodkow finansowych zapomniano o MKS ROMINTA. Retel wszedzie pcha swoich ludzi ze szkoly. Moze czas aby pan starosta otworzyl oczy i dostrzegl pewne sprawy. Wyborcy tego nie wybacza !!!

   
 2. Konrad

  Dziwne groźby…, Po co ta złość i nienawiść? Widzę, że nic a nic nie śledzisz kolego informacji miejscowych. Moim zdaniem nikt nikogo nigdzie nie pcha i wydaje mi się, że nikt nikogo nie pominął. Z tego, co pamiętam to informacja o tym, że starostwo zamierza wystąpić o odznaczenia za zasługi dla sportu była na kilku gołdapskich portalach.
  http://goldap.org.pl/2014/04/powiat-zamierza-przyznac-odznake/
  Więc jeżeli chciałeś to mogłeś kogoś zgłosić, kto Twoim zdaniem zasługuje na odznakę. A nie teraz beczeć i grozić.

   
 3. #2

  My sobie przyznali.
  My sobie dali.
  My sobie poklaskali.

   
 4. aga

  Gratulacje!!!brawo Artur i Dawid,jesteście MISTRZAMI!

   
 5. Czytelnik

  Srodki na klub Rominta? A niby dlaczego? Jak ja gram w szachy czy tenisa to tez dostane srodki ze starostwa?

   
 6. aga

  A ilu gołdapiaków gra w MKS Rominta?

   
 7. kamil

  Nie wiem skąd oburzenie niektórych, może kibiców, ale jak sama nazwa wskazuje,(MKS) Rominta jest klubem miejskim. Środki więc na dofinansowanie pochodzą z budżetu miasta, a nie jak niektórzy myślą ze starostwa.

   
 8. #1

  Rominta to według ciebie reprezentuje tylko miasto ? czy miasto i powiat ?
  Pomyśl za nim coś napiszesz.