Policjantki i policjanci obchodzili swoje święto

sw_policji_14_5Obchody swojego święta policjantki i policjanci gołdapskiej komendy  rozpoczęli dzisiaj Mszą świętą w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej w Grabowie. Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce na sali widowiskowej Domu Kultury.

Święto Policji to dla gołdapskich policjantek i policjantów dzień szczególny – wiąże się z awansami na wyższe stopnie, z podziękowaniami, które płyną od społeczeństwa, instytucji, służb i formacji, z którymi miejscowa Policja współpracuje na co dzień.

W piątkowej uroczystości wzięło udział kilkudziesięciu policjantów, kierownictwo komendy, przedstawiciele władz samorządowych, służb, instytucji współpracujących z gołdapską komendą oraz zaproszeni goście. Spotkanie prowadził komendant powiatowy Policji w Gołdapi mł. insp. Andrzej Żyliński

Podczas uroczystości wojewoda warmińsko–mazurski Marian Podziewski wspólnie z przedstawicielem Komendy Wojewódzkiej Policji z Olsztyna podinsp. Grzegorzem Królikiem oraz komendantem powiatowym Policji w Gołdapi mł. insp. Andrzejem Żylińskim wręczyli policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne.

Trzech policjantów oraz troje pracowników cywilnych za zaangażowanie i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych zostało wyróżnionych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego złotymi, srebrnymi i brązowymi medalami „Za długoletnią służbę”. Ponadto minister spraw wewnętrznych Bartłomiej Sienkiewicz dwojgu tutejszych funkcjonariuszy w uznaniu szczególnych zasług w zakresie ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymaniu porządku publicznego nadał brązową odznakę „Zasłużonego policjanta”. Minister odznaczył również brązowym medalem za wybitne zasługi w dziedzinie realizacji ustawowych zadań Policji „Zasługi dla Policji” kapelana tutejszej komendy ks. Kanonika Kazimierza Lewandowicza oraz starostę gołdapskiego Andrzeja Ciołka.

Ogółem w tym roku mianowanie na wyższy stopień służbowy otrzymało 24 policjantów.

Na zakończenie uroczystości komendant powiatowy Policji pogratulował wszystkim wyróżnionym i awansowanym policjantom, podziękował również za osiągane wyniki i zaangażowanie.

Do życzeń dołączyli się przedstawiciele zaproszonych gości, którzy na ręce komendanta gołdapskich funkcjonariuszy przekazali gratulacje i podziękowania dla wszystkich gołdapskich policjantów za służbę i pomoc niesioną społeczności lokalnej oraz mieszkańcom powiatu gołdapskiego.

 


Aktualności

Powiązane artykuły