Zapraszamy na „Zażynki w Lisach”

zazynkiZapraszamy do Lis w Gminie Banie Mazurskie (10 sierpnia 2014 r., niedziela, godz. 16:00 plac przy szkole w Lisach), gdzie oprócz żniwnej inscenizacji przygotowanej przez mieszkańców wsi Lisy, będzie można poczuć i popróbować jedzenia regionalnego, rzemiosła, dawnych zabaw dla dzieci i dorosłych, dawnych prac polowych i domowych.

Zażynki to rozpoczęcie żniw – wiązało się z tym wydarzeniem wiele tradycji, obyczajów, zabaw – wydarzenie „Zażynki w Lisach” przypominają jak nasi przodkowie rozpoczynali żniwa w Polsce i na Ukrainie.

Podczas „Zażynek w Lisach” usłyszycie polskie i ukraińskie pieśni ludowe, a całość zakończy potańcówka ludowa przy ognisku.

Program spotkania wzbogaci konkurs na „Zażynkowy specjał” o wyjątkowym, tradycyjnym smaku sprzed lat oraz konkursy na najśmieszniejszego stracha na wróble i inne, tajemniczy labirynt, warsztaty i pokazy rękodzielnicze.

Szczegóły związane z udziałem w konkursach oraz rozstawienia stoisk na stronach: www.funduszgoldap.pl , www.ekomuzeamazur.pl .

 

Szczegółowy program Zażynek wkrótce.

 

Organizatorzy: Gołdapski Fundusz Lokalny i Stowarzyszenie Inicjatyw Społecznych “Nadzieja” w Lisach.

Wspierają nas: Zespól Zorepad – Banie Mazurskie, zespół „Rominczanie” – Dubeninki, Ochotnicza Straż Pożarna w Lisach, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Baniach Mazurskich oraz mieszkańcy wsi Lisy.

Dofinansowano z Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Powiatu Gołdapskiego.

-GFL-

zazynki

Powiązane artykuły