Udział wzięli czołowi triathloniści

Najlepsi polscy triathloniści, medaliści i uczestnicy prestiżowych zawodów na świecie z Igrzyskami Olimpijskimi włącznie,  walczyli 7-8 czerwca w Ełku o tytuł mistrza i mistrzyni Polski na dystansie olimpijskim w ramach BEKO Ełk Triathlon 2014. Poza tytułem mistrza Polski, walka toczyła także o kwalifikację na Mistrzostwa Europy w Kitzbuhel oraz atrakcyjne nagrody finansowe.
Mistrzostwa Polski na dystansie olimpijskim oraz sprint zawsze przyciągają najlepszych.W ramach BEKO Ełk Triathlon 2014 można było uzyskać kwalifikację na Mistrzostwa Europy seniorów w Kitzbuhel. W ełckich zawodach udział wzięli czołowi Polscy triathloniści.
W programie były też biegi dla dzieci w wieku 7-15 lat oraz zawody w długodystansowym pływaniu na wodach otwartych Warmia – Mazury OPEN.
Na dystansie sprint 750 metrów pływanie, rower 20 km, bieg 5 km, nasze miasto reprezentował Krzysztof Zdancewicz z klubu Zdyna Team Gołdap.

Sponsorem tytularnym zawodów była firma BEKO, wiodący producent sprzętu AGD w Europie. Impreza odbyła  się ponadto przy wsparciu finansowym Urzędu Miasta w Ełku i pod patronatem Prezydenta Miasta, Tomasza Andrukiewicza.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Udział wzięli czołowi triathloniści

  1. NASZ

    Na tych zawodach był rowniez NASZ Goldapiak Sławek Tramp, pozdrawiam