Pozwoliło to maluchom poczuć jedność z przyrodą

kadzidlowo_4Pięciolatki B i C ze Szkoły podstawowej nr 3 w Gołdapi wybrały się na wycieczkę do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie, który znajduje się na terenie Puszczy Piskiej.

Kształcenie ekologiczne jest jednym z ważnych zadań edukacyjnych i wychowawczych szkoły. Środowisko przyrodnicze pobudza naturalną ciekawość dziecka i chęć doświadczania. Poprzez bezpośredni kontakt z przyrodą dzieci uczą się rozumieć otaczający je świat, ułatwia im poznanie warunków życia i współzależności między organizmami. Człowiek jest cząstką przyrody, a kontakt z naturą odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka.

Wycieczka do Kadzidłowa pozwoliła maluchom poczuć jedność z przyrodą i poznać przede wszystkim gatunki rodzime. Część zwierząt żyjących na terenie parku jest zaprzyjaźnionych z człowiekiem, dlatego dzieci miały możliwość wejść do niektórych gatunków na ich wybiegi, głaskać je i karmić. Zobaczyły i poznały wiele zwierząt, między innymi gatunki rzadkie ginące jak ryś, wilk, jarząbek, puchacz czy głuszec. Zwieńczeniem trudnej, aczkolwiek pouczającej wyprawy był oczywiście zdrowy obiad w malowniczej miejscowości Ruciane – Nida.

Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w opiece nad dziećmi. Szczególnie dziękujemy Pani Małgorzacie Maciulewskiej, dzięki której cała wyprawa miała miejsce.


Aktualności

Powiązane artykuły