Nauka pieczenia chleba

W piątkowy czerwcowy ranek 5-latki A, 0A i uczniowie z klasy III A z SP3 wyruszyli na wycieczkę do gospodarstwa „Ciche Wody” w okolicach Buder. Na miejscu dzieci przywitali przemili gospodarze Państwo Anna i Wojciech Oczkowscy wraz z czworonożnym przyjacielem Nemo.

Zaprosili wycieczkowiczów do wspólnej zabawy. Zadaniem dzieci było odnalezienie poukrywanych „owieczek” z drewna, nadanie im imion i odgadnięcie zagadek związanych z gospodarstwem i jego otoczeniem. Następnie dzieci miały możliwość obejrzenia stada owiec Skudde. Kolejnym punktem wizyty było wspólne zagniatanie ciasta na chleb i drożdżówki. Dzieci musiały również samodzielnie zmielić ziarno na mąkę. Pani Ania opowiedziała dzieciom o sposobach wypiekania chleba, a pan Wojtek wytłumaczył dlaczego gospodarstwo nazywane jest ekologicznym.

Z powodu brzydkiej pogody nie mogliśmy udać się na ognisko i zabawy na polanie, jednak Państwo Oczkowscy zadbali o swoich gości i podali nam kiełbaski pieczone w piekarniku. Poczęstowano nas kompotem z cytryny i mięty domowej roboty oraz własnoręcznie wykonanym pasztetem z wołowiny. Dzieci zajadały z wielkim apetytem. Na koniec otrzymały upieczony chleb, który wcześniej mieszały i przepyszne drożdżówki. To była bardzo udana wizyta.
Dziękujemy właścicielom „Cichych Wód” za tak miłe przyjęcie. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.
Kasia Miernik


Aktualności

Powiązane artykuły