SP 3 Gołdap mistrzem na piasku

Sitkówka Plażowa - GiżyckoW poniedziałek, 9 czerwca na plaży miejskiej w Giżycku rozgrywano Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Siatkówce Plażowej Chłopców Szkół Podstawowych.

Ogromny sukces odnieśli siatkarze SP 3 Gołdap, zostając mistrzami Warmii i Mazur. Na plażę nad jezioro Niegocin zjechało sześć duetów: SP 2 Ostróda, SP 7 Bartoszyce, SP 3 Olecko, SP 7 Giżycko, SP 4 Giżycko i oczywiście SP 3 Gołdap. Turniej rozgrywano w grupach i play off do dwóch wygranych setów do 15 punktów. W Giżycku nie było mocnych na ekipę ze Szkoły Podstawowej Nr 3 w Gołdapi, grającej w składzie: Dawid Rusak, Daniel Szlaszyński oraz rezerwowy Bartosz Mikielski. Dawid i Daniel od początku turnieju narzucili swoje warunki, a przeciwnicy nie byli w stanie pokazać swoich możliwości. Zdominowani na siatce i w ataku rywale tylko odpierali uderzenia gołdapskich reprezentantów.

Daniel, tak jak przyzwyczaił, skutecznie spisywał się w bloku, Dawid niejednokrotnie uprzykrzał rywalom przyjęcie, dodatkowo bardzo dobrze spisując się w ataku i obronie. Chłopcy w grupie zmiażdżyli 2:0 (15:6, 15:1) – SP 2 Ostródę i 2:0 (15:0, 15:4) – SP 7 Bartoszyce. W półfinale mistrzostw zdetronizowali SP 4 Giżycko stosunkiem 2:0 (15:4, 15:7). W finale gładko pokonali gospodarzy 2:0 (15:4, 15:6) z SP 7 Giżycko. W meczu o trzecie miejsce SP 7 Bartoszyce wygrało 2:0 (15:11, 15:7) z SP 4 Giżycko. Siatkarze z gołdapskiej „trójki” tym samym powtórzyli sukces z przed roku, kiedy to młodsi o rok na piasku w Giżycku zdobyli złote medale. Organizatorzy jak zwykle zadbali o oprawę. Czołowe trzy zespoły otrzymały puchary i medale Szkolnego Związku Sportowego. Gospodarze dzięki hojności sponsorów zapewnili dodatkowe nagrody rzeczowe medalistom. Nagrody siatkarzom wręczał Paweł Czachorowski (wiceburmistrz Giżycka) oraz Jolanta Maksymiuk (przewodnicząca PSZS w Giżycku). Mistrzostwa zorganizował W-M SZS w Olsztynie i PSZS w Giżycku.

 

KLASYFIKACJA:

1. SP 3 Gołdap,

2. SP 7 Giżycko,

3. SP 7 Bartoszyce,

4. SP 4 Giżycko,

5. SP 2 Ostróda,

6. SP 3 Olecko.

Siatkówka Giżycko 3

 

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “SP 3 Gołdap mistrzem na piasku

 1. Jaćwingowie Gołdap

  Brawo chłopaki, ale super gracie, tylko tego nie zmarnujcie. Miło poczytać. To wy tacy już wysocy, czy Pan Waldek coraz niższy?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. piotrek

  spoko, spoko…
  Waldek klęczy.
  gratulacje!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. znajomy

  Waldek nie kleczy, tylko sie juz troche zdeptal

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. sportowiec

  Panie Waldku Pan sie nie boi cala Uks Trojka za Panem stoi..gratulacje i tak dalej trzymac a o Panu synie jeszcze bedzie glosno jestem o tym przekonany

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...