Dla gołdapian był to drugi taki start

kicks_1Po raz drugi pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu w Rzeszowie w dniach 20-22 czerwca 2014 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Kickboxingu. Prawo startu miały osoby, które na co dzień pełnią służbę w Policji, Wojsku, Straży Miejskiej, Służby Więziennej, Straży Granicznej itp. Na tak ważnym wydarzeniu oczywiście nie zabrakło reprezentantów z Gołdapi.

Krzysztof Zdancewicz w kategorii wagowej 89kg , reprezentując 15 Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy wywalczył I miejsce i zdobył tytuł Mistrza Polski, Damian Szafran również reprezentujący 15. Gołdapski Pułk Przeciwlotniczy wywalczył II miejsce w kategorii wagowej 84 kg, zdobywając tytuł wicemistrza Polski, natomiast trzecim Gołdapianinem był Łukasz Mentel reprezentujący Placówkę Straży Granicznej w Gołdapi zajmując II miejsce w kategorii wagowej 94 kg, również zdobywając tytuł wicemistrza Polski. Dla gołdapian był to drugi start na tego typu imprezie, bo już rok temu również wywalczyli wysokie miejsca na podium na I mistrzostwach służb mundurowych. Całym organizatorem był major Jerzy Bassa przedstawiciel Służby Więziennej z Rzeszowa oraz Zakład Karny Służby Więziennej w Rzeszowie.