„Kozackie Klimaty” po raz czwarty

I po raz czwarty udały się znakomicie. Festyn w Kozakach przyciągnął miłośników dobrej zabawy, zarówno tych młodszych jak i starszych. Na pewno był to wyjątkowy dzień dla dzieci, gdyż impreza odbywała się w dniu ich święta – 1 czerwca. Festyn uroczyście rozpoczął starosta gołdapski Andrzej Ciołek, który złożył najmłodszym najserdeczniejsze życzenia wielu wspaniałych przygód, radości i bezpiecznych zbliżających się wakacji. Na „Kozackie Klimaty” przybył również burmistrz Gołdapi Marek Miros i przewodniczący rady Miejskiej Wojciech Hołdyński, którzy wraz z sołtysem Kozak życzyli wszystkim wspaniałej zabawy.

Przeprowadzono liczne konkursy dla dzieci, takie jak np.: wyścigi rowerowe, skoki na piłce, skoki w workach, przeciąganie liny, bieg z przeszkodami i biegi na czas. Również dorosłym zapewniono rozrywkę w postaci konkurencji: wbijanie gwoździa na czas, bieg w butach gumowych, pchanie taczki z piłeczką. Zabawa była przednia i wzbudziła wiele radości.

Podczas festynu można było obejrzeć pojazd straży granicznej do mobilnej kontroli tzw. schengenbus. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Gołdapi robili też chętnym odbitki linii papilarnych. Z kolei przedstawiciele gołdapskiej policji w ramach realizacji projektu „On, ty i ja na tej samej drodze – II edycja” przeprowadzili konkursy dla najmłodszych i rozdawali odblaski. Strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi zorganizowali konkursy, m.in. lania wody oraz pokaz sprzętu gaśniczego.

Uczestnikom festynu czas umilały: zespół młodzieżowy EXODUS działający przy Parafii pw. św. Leona i Bonifacego w Gołdapi, Sebastian Brzozowski przy akompaniamencie Ali Krzykwy oraz Marka Jurewicza. Wieczorem wystąpił zespół MDT z Gołdapi.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zapewnienia wspaniałej zabawy dzieciom i dorosłym.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Sołtys Sołectwa Kozaki i mieszkańcy.

Współorganizatorzy: Parafia pw. św. Leona i Bonifacego w Gołdapi, Dom Kultury w Gołdapi i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

Sponsorzy: Andrzej Ciołek, Jan Brzozowski i mieszkańcy Sołectwa Kozaki.


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “„Kozackie Klimaty” po raz czwarty

 1. KOZAK

  fajnie, pieknie ale w internecie! Nie wiem jak na imprezie starosty można było rozdawać w nagrodach i oficjalnie wódkę za darmo całymi butelkami. Który to sponsor takie nagrody dał? Starosta czy sołtys? i tak przy dzieciach, w dniu Dziecka! Gratulacje dla starosty za takie pomysły!!!

   
 2. J.

  Aha. Zaczyna się…

   
 3. Fortina

  Za to w innych świetlicach nic, ani dnia matki, ani dnia dziecka, tylko pieniądze się bierze za prowadzenie.

   
 4. obserwator

  Tego działania też nie robiła świetlica, tylko Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Sołtys Kozak i mieszkańcy Kozak. Więc sytuacja jest podobna jak w innych świetlicach – kto inny bierze pieniądze za prowadzenie.