„Kozackie Klimaty” po raz czwarty

I po raz czwarty udały się znakomicie. Festyn w Kozakach przyciągnął miłośników dobrej zabawy, zarówno tych młodszych jak i starszych. Na pewno był to wyjątkowy dzień dla dzieci, gdyż impreza odbywała się w dniu ich święta – 1 czerwca. Festyn uroczyście rozpoczął starosta gołdapski Andrzej Ciołek, który złożył najmłodszym najserdeczniejsze życzenia wielu wspaniałych przygód, radości i bezpiecznych zbliżających się wakacji. Na „Kozackie Klimaty” przybył również burmistrz Gołdapi Marek Miros i przewodniczący rady Miejskiej Wojciech Hołdyński, którzy wraz z sołtysem Kozak życzyli wszystkim wspaniałej zabawy.

Przeprowadzono liczne konkursy dla dzieci, takie jak np.: wyścigi rowerowe, skoki na piłce, skoki w workach, przeciąganie liny, bieg z przeszkodami i biegi na czas. Również dorosłym zapewniono rozrywkę w postaci konkurencji: wbijanie gwoździa na czas, bieg w butach gumowych, pchanie taczki z piłeczką. Zabawa była przednia i wzbudziła wiele radości.

Podczas festynu można było obejrzeć pojazd straży granicznej do mobilnej kontroli tzw. schengenbus. Funkcjonariusze Placówki Straży Granicznej w Gołdapi robili też chętnym odbitki linii papilarnych. Z kolei przedstawiciele gołdapskiej policji w ramach realizacji projektu „On, ty i ja na tej samej drodze – II edycja” przeprowadzili konkursy dla najmłodszych i rozdawali odblaski. Strażacy z komendy powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi zorganizowali konkursy, m.in. lania wody oraz pokaz sprzętu gaśniczego.

Uczestnikom festynu czas umilały: zespół młodzieżowy EXODUS działający przy Parafii pw. św. Leona i Bonifacego w Gołdapi, Sebastian Brzozowski przy akompaniamencie Ali Krzykwy oraz Marka Jurewicza. Wieczorem wystąpił zespół MDT z Gołdapi.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do zapewnienia wspaniałej zabawy dzieciom i dorosłym.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Sołtys Sołectwa Kozaki i mieszkańcy.

Współorganizatorzy: Parafia pw. św. Leona i Bonifacego w Gołdapi, Dom Kultury w Gołdapi i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

Sponsorzy: Andrzej Ciołek, Jan Brzozowski i mieszkańcy Sołectwa Kozaki.


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “„Kozackie Klimaty” po raz czwarty

 1. KOZAK

  fajnie, pieknie ale w internecie! Nie wiem jak na imprezie starosty można było rozdawać w nagrodach i oficjalnie wódkę za darmo całymi butelkami. Który to sponsor takie nagrody dał? Starosta czy sołtys? i tak przy dzieciach, w dniu Dziecka! Gratulacje dla starosty za takie pomysły!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. J.

  Aha. Zaczyna się…

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Fortina

  Za to w innych świetlicach nic, ani dnia matki, ani dnia dziecka, tylko pieniądze się bierze za prowadzenie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. obserwator

  Tego działania też nie robiła świetlica, tylko Starostwo Powiatowe w Gołdapi, Sołtys Kozak i mieszkańcy Kozak. Więc sytuacja jest podobna jak w innych świetlicach – kto inny bierze pieniądze za prowadzenie.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...