Zjednoczona w różnorodności

Pięciolatki z grupy B ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Gołdapi, zaprosiły 29. maja swoich rodziców w progi szkoły aby opowiedzieć im „Bajkę o Unii Europejskiej”.

W czasie zajęć maluszki dowiedziały się wszystkiego co je interesowało na temat Unii Europejskiej, następnie zaprezentowały się swoim rodzicom i opowiedziały historię o krajach, które mieszkały na pięknym kontynencie zwanym Europa. Rozprawiały o przyjaźni  28 krajów, które różnią się od siebie zwyczajami, flagami, językami. Opowiadały o współpracy tychże krajów, o tym, iż krąg dwunastu gwiazd na niebieskim tle to jedność, solidarność, harmonia i doskonałość. Wspomniały również, że hymnem Unii Europejskiej jest „Oda do radości” z IX symfonii Ludwiga van Beethovena.

Na zakończenia zaśpiewały hymn Unii Europejskiej i wręczyły rodzicom upominki.

Iwona Poreda


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Zjednoczona w różnorodności

 1. lady

  O mój Boże! Indoktrynacja już w przedszkolu 🙁

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. „Obrońcy socjalizmu nazywają siebie postępowymi, a propagują system, który cechuje sztywne przestrzeganie rutyny oraz opór wobec wszelkiego rodzaju usprawnień. Nazywają siebie liberałami, ale zabiegają o to by znieść wolność. Nazywają siebie demokratami, ale tęsknią za dyktaturą. Nazywają siebie rewolucjonistami, ale pragną stworzyć wszechwładny rząd. Obiecują błogosławieństwa Rajskiego Ogrodu, a z drugiej strony zamierzają przekształcić świat w gigantyczne biuro. Każdy człowiek, prócz jednego, staje się podrzędnym urzędnikiem w biurze – doprawdy nęcąca utopia. Cóż za wspaniała sprawa, o którą warto walczyć! Istnieje tylko jedna dostępna broń przeciwko temu szaleństwu agitacji: jest nią rozum. Po prostu potrzebny jest zdrowy rozsądek, by uchronić człowieka przed staniem się ofiarą złudnych fantazji i pustych haseł.”

  „Biurokracja”
  Ludwig von Mises

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...