Biblioteka Pedagogiczna zostaje w Gołdapi

bibl_ped_1

bibl_ped_1W ubiegłych latach Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego sukcesywnie podejmował decyzję o likwidacji wielu bibliotek pedagogicznych na terenie województwa, proponując ich prowadzenie samorządom powiatowym lub gminnym.

Z przyjemnością informujemy, iż po kilku latach negocjacji samorząd powiatu gołdapskiego podpisał 5 czerwca 2014 r. porozumienie intencyjne w sprawie przejęcia Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej im. prof. Tadeusza Kotarbińskiego Filii w Gołdapi. Porozumienie w imieniu Zarządu Powiatu podsiali starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz Stefan Piech – członek Zarządu.

W związku z tym, z dniem 1 listopada 2014 r., zamierza się utworzyć Powiatową Bibliotekę Pedagogiczną w Gołdapi w siedzibie obecnej Filii w Gołdapi. Uchwałę o utworzeniu Powiatowej Biblioteki Pedagogicznej musi jeszcze przyjąć rada powiatu. Nastąpi to w czerwcu i wiązać się będzie

z włączeniem do niej pracowników, zbiorów bibliotecznych i mienia ruchomego Warmińsko-Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej w Olsztynie filii w Gołdapi.

– Jako starosta gołdapski nie chciałem dopuścić do tego, aby powiat stracił bibliotekę pedagogiczną – mówi Andrzej Ciołek – W tej sprawie prowadziliśmy z wicestarostą Ewą Bogdanowicz-Kordjak rozmowy

z przedstawicielami województwa, z pracownikami pedagogicznymi biblioteki, przedstawicielami związków zawodowych. Dziś przekazuję Państwu dobrą wiadomość: podjęliśmy starania aby Biblioteka Pedagogiczna dalej funkcjonowała w Gołdapi, tym razem jako instytucja powiatowa, nadal służąca dobru naszych mieszkańcom. (Red. Starostwo Gołdapskie)

bibl_ped_2

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły

11 komentarzy do “Biblioteka Pedagogiczna zostaje w Gołdapi

 1. czytelniczka

  Znaczy że wybory już blisko, a starosta szuka poparcia gdzie tylko może. Pragnę przypomnieć że na posiedzeniu Zarządu Powiatu w Gołdapi w dniu 21 listopada 2013 roku starosta rekomendował negatywne rozpatrzenie wniosku o przejęcie Biblioteki i głosował przeciw przejęciu Biblioteki przez powiat. czytelnicy nie zapominają takich faktów panie starosto!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. Waleria

  Przywilejem osób sprawujących władzę jest możliwość zmiany decyzji. A chlubnym stają się zmiany niosące pozytywne rezultaty. Więc może warto skupić się na dzisiejszym pozytywnym efekcie długiej drogi i ścierania się wielu racji. Ta decyzja zapadła kilka miesięcy temu, dziś jest jej finał, dlatego nie utożsamiałabym tej kwestii z „przedwyborczą kiełbasą”. Droga Czytelniczko, gratuluję pamięci. W głębi duszy liczę na to, że ten fakt również zostanie zapamiętany przez czytelników 😉

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Że niby władza nie myśli o kontynuacji władzy w trakcie całej kadencji? Wczoraj się urodziłaś? 🙂

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 3. a la

  Można odnieść wrażenie, że Czytelniczka to jakiś kontrkandydat starosty w nadchodzących wyborach iw swojej pamięci przechowuje więcej takich sensacji.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. A co ze szkołami wiejskimi, pytam grzecznie?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Karol

  A co ma piernik do wiatraka, Panie Miszkiel?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. Pieniądz jest pieniądz.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 7. BIP

  Jak to co? Ewidentnie utrzymanie biblioteki to ruch w ramach kampanii wyborczej. Natomiast burmistrz uważa, że jego pozycja w mieście jest tak silna, że nawet pogrążenie szkół wiejskich mu nie zaszkodzi. Przecież na przekazaniu stracą „tylko” nauczyciele. A ta grupa zawodowa będzie zadowolona nawet gdy zamiast wynagrodzenia burmistrz zaproponuje im uścisk prezesa. Mam nadzieję, że tym razem się pomylił. W listopadzie okaże się jak bardzo.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 8. Maciek

  Dla tych co mają słabą pamięć:
  http://www.goldap.info/goldap/wiadomosci/12779-zarzad-mowi-nie-dla-biblioteki

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. a'la

  … zapiekło kontrkandydata… a teraz wiemy, kto jest nim jest :p

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Gołdapianka

  Cóż od tego zarządu minęło trochę czasu, być może wynegocjowano lepsze warunki przejęcia biblioteki.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...