Odkryj piękno polskich lasów

Od 28 kwietnia do 15 czerwca potrwa konkurs na najpiękniejsze leśne zakątki w Polsce zorganizowany przez Lasy Państwowe pod nazwą „Odkryj piękno polskich lasów”. Lasy Państwowe obchodzą w 2014 roku swoje 90-lecie – z tej okazji, wspólnie z miesięcznikiem National Geographic Polska, przygotowały plebiscyt, którego celem jest wyłonienie najpiękniejszych leśnych zakątków i udowodnienie, jak urokliwe i magiczne są polskie lasy. Wśród 36 nominowanych miejsc znalazły się m.in. puszcze, kompleksy leśne, pomniki przyrody, rezerwaty oraz parki krajobrazowe. Uczestnicy mają możliwość oddania głosu na jedną z dwóch nominacji w każdej z 17 lokalizacji oraz w kategorii specjalnej.

W okresie trwania Konkursu uczestnicy winni wejść na stronę lasypanstwowe.national-geographic.pl, następnie w zakładce Głosowanie zaznaczyć od jednej do maksymalnie osiemnastu nominacji oraz kliknąć przycisk „Oddaj głos”. Wyświetli się wówczas formularz, w którym należy wypełnić dane osobowe uczestnika konkursu: imię, nazwisko, e-mail, nr telefonu oraz odpowiedzieć na pytanie konkursowe „Co sprawia, że las jest dla Ciebie wyjątkowym miejscem?” a w końcu zaakceptować regulamin konkursu. Swoje zgłoszenie należy wysłać klikając przycisk „Wyślij”. Każdy uczestnik może wziąć udział w konkursie z nagrodami jedynie po oddaniu głosu w konkursie co możliwe jest 1 raz na 24 godziny

Zachęcamy czytelników do głosowania tym bardziej, że wśród dwóch uznanych za najpiękniejsze w białostockiej dyrekcji Lasów Państwowych miejsc, znalazły się mosty nad Jarką na nieczynnej linii kolejowej. Autorką zdjęcia jest gołdapianka Agnieszka Iber. Dodatkowym bodźcem, może być szansa wygrania jednego z  15 koszy piknikowych. Jest to nagroda przygotowana przez organizatora.


Aktualności

Powiązane artykuły

2 komentarzy do “Odkryj piękno polskich lasów

  1. profesor

    Piękne miejsce, ale zapomniane przez włodarzy miasta