Długi weekend bezpieczny i spokojny

Gołdapscy policjanci podsumowali akcję „Majowy Weekend 2014”. Pomimo wzmożonego ruchu na drogach w tym okresie, funkcjonariusze tegoroczny długi weekend uznali za bezpieczny i spokojny. Bilans pięciodniowego majowego weekendu na drogach powiatu gołdapskiego to jeden wypadek, w którym ranne zostały dwie osoby, dwie kolizje i  trzech nietrzeźwych kierujących.

Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w piątek 02 maja br. około godziny 21:00 na trasie Lisy – Kierzki w powiecie gołdapskim. Kierowca osobowego Opla na prostym odcinku drogi gruntowej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku zdarzenia dwóch pasażerów auta doznało licznych obrażeń. Badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że Szymon T. wsiadł za kierownicę opla mając prawie promil alkoholu w organizmie. Teraz 20-latek będzie tłumaczył się przed sądem.

Ponadto podczas tegorocznego weekendu majowego policjanci przeprowadzili 126 kontroli drogowych, nałożyli 29 mandatów karnych, w tym wszystkie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Pouczyli 3 kierowców za naruszenie przepisów ruchu drogowego oraz zatrzymali 2 dowody rejestracyjne. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły