Zakończyli pierwszy sezon ligowy

szczypiornisci_5

szczypiornisci_5Turniejem finałowym w dniu 29 marca w Białymstoku nasi piłkarze ręczni zakończyli rozgrywki ligowe zajmując czwarte miejsce w kategorii junior młodszy. W pierwszym meczu turnieju nasi zawodnicy, bez trzech podstawowych po szybkim i wyrównanym spotkaniu pokonali drużynę z Białegostoku 27:23. Po krótkiej przerwie graliśmy kolejny mecz – tym razem naszym przeciwnikiem była drużyna z Siemiatycz.

Zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki i gwarantowałoby nam 3. miejsce w lidze. Prawie przez cały mecz prowadziliśmy, niestety zabrakło sił i koncentracji, wpadły także kary dwuminutowe dla naszych zawodników i w końcu przegraliśmy to spotkanie 20:23.

Jednak na uwagę zasługuje fakt, że to właśnie do Gołdapi trafiła statuetka króla strzelców całej ligi- zdobył ją Krystian Puchłowski, na drugim miejscu w tej klasyfikacji znalazł się Piotr Karbowski. Wyróżnienie otrzymał także Rafał Budlewski.

Dodatkowo musimy się pochwalić, iż pozostali nasi zawodnicy, grający w tym sezonie w drużynie „Czarnych” Olecko, także okazali się najlepszymi snajperami. Tomasz Szyszkowski zdobył tytuł najlepszego strzelca Podlaskiej III Ligi natomiast Mateusz Bruszewski zdobył ten sam tytuł tylko w kategorii junior.

Od maja przygotowujemy się do kolejnych rozgrywek i występów ligowych, które rozpoczną się jesienią. Już teraz zachęcam, w szczególności chłopców rocznik 2001, do rozpoczęcia treningów, które odbywają się w piątki od godz. 19.00, soboty od godz. 15.00, niedzielę od godz. 13.30. Również zapraszam wszystkie chętne dziewczęta, chcące spróbować sił w tym sporcie w środy o godz. 19.00.

Jak widać historia piłki ręcznej w Gołdapi tworzy się na naszych oczach. Jednak to nie z drużyną „Jaćwingów” wiąże się początek piłki ręcznej w naszym mieście. W latach 70. gołdapski szczypiorniak był na naprawdę wysokim poziomie. Bardzo chcielibyśmy przypomnieć wszystkim mieszkańcom naszego miasta tą historię i dlatego zwracamy się z prośbą do wszystkich sympatyków piłki ręcznej o pomoc w zbieraniu materiałów. Każdego kto posiada przydatne informacje, wycinki ze starych gazet i inne ciekawe materiały prosimy o kontakt na adres e-mail: jacwingowie.goldap@wp.pl lub o kontakt telefoniczny z prezesem klubu Panem Andrzejem Sztuk- 609606902.

Pozdrawiam

Julita Sztuk – UKS Jaćwingowie Gołdap

Powiązane artykuły

Jeden komentarz do “Zakończyli pierwszy sezon ligowy

  1. Jackson

    Fajnie się zaczyna , Otwieracie nowa historię piłki ręcznej w Gołdapi. Zyczę wytrwałości i powodzenia.

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...