„Co ze mnie wyrośnie?”

czytelnia_zajecia_7

czytelnia_zajecia_7Czy pisarz-widmo to autor książek o duchach? Kiper to człowiek uczący innych jak uniknąć kipienia mleka? Jak wygląda praca na planie filmowym? Od 25 do 28 marca 2014 roku Biblioteka Publiczna gościła dzieci w wieku 6-9 lat i ich nauczycieli na spotkaniach „Co ze mnie wyrośnie?”, organizowanych w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”.

Spotkanie było inspirowane książką Aleksandry i Daniela Mizielińskich „Co z Ciebie wyrośnie?”. Jego uczestnicy podczas zabawy odkrywali tajemnicze, zaskakujące zawody. A wszystko po to, by jak najwcześniej pokazać dzieciom, że to, czym będą zajmować się w życiu, może być zgodne z ich zainteresowaniami i pasjami.

Całość kończyła się tym, co dzieci lubią najbardziej, czyli pokazaniem gry komputerowej na stronie www.cozciebiewyrosnie.pl, w którą można grać nie tylko w bibliotece, ale też w domu.

Biblioteka organizowała spotkania w ramach kampanii „Tydzień z Internetem”. Jest to ogólnoeuropejska akcja, wspierana przez Neelie Kroes, Wiceprzewodniczącą Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Kampania odbyła się już po raz czwarty. Celem tegorocznej edycji było pokazanie, jak Internet i znajomość nowych technologii pomagają w poszukiwaniu pracy. W Polsce kampanię koordynuje Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (FRSI), prowadząca m.in. ogólnopolski Program Rozwoju Bibliotek.


Aktualności

Powiązane artykuły