Tak doborowej obsady ten turniej nie miał od początku jego istnienia

siatkowka

siatkowkaAż osiem czteroosobowych drużyn z Olecka, Suwałk i Gołdapi rywalizowało w sobotę 22 marca o puchar dyrektora LO w Gołdapi. Tak doborowej obsady ten turniej nie miał od początku jego istnienia. Mimo wczesnej godziny rozpoczęcia i rozgrywania meczy systemem brazylijskim oraz wyrównanej rywalizacji (na 14 rozegranych meczy rozegrano 7 tie breaków) turniej zakończył się po 16.00.

W początkowej fazie mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 11, w fazie finałowej do 15 punktów.

Awans do ścisłego finału wywalczyły dziewczęta Happy Sad, Kobitki Gołdap, Tottu Olecko i drużyna Byle Nie do Zera. Miejsce trzecie wywalczyła drużyna Kobitek z Gołdapi pokonując 2:1 zespół Happy Sad. Rywalizacja w finale rozpoczęła się dość niespodziewanie od zwycięstwa 19:17 drużyny Byle Nie do Zera w pierwszym najpiękniejszym secie całego turnieju. Drużyna Tottu Olecko zachowała więcej sił i ostatecznie pokonała dziewczęta z Gołdapi 2:1 (17:19, 15:5, 15:4) zwyciężając w całym turnieju.

Na zakończenie turnieju pierwsze trzy zespoły otrzymały puchary ufundowane przez dyrektora LO w Gołdapi Grzegorza Klimaszewskiego. Statuetkę najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała zawodniczka zespołu Tottu, Justyna Klekotko. Joannę Januszkiewicz, zawodniczkę drużyny Byle Nie Do Zera Za, uznano za najlepiej broniącą turnieju. Nagrody dla tych zawodniczek ufundował prezesa UKS Jantar Gołdap Bogusław Jejer.

Organizatorem turnieju był UKS Jantar Gołdap oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II w Gołdapi. Turniej sędziowali: Joanna Januszkiewicz, Gabi Rusak, Dawid Rusak oraz Damian Anyst pod czujnym okiem sędziego głównego turnieju Bogusława Jejera.

Ostateczna klasyfikacja turnieju:

I miejsce – Tottu Olecko (Joanna Drążek-Klimaszewska, Marta Gajewska, Anna Tomaszewska, Justyna Rutkowska, Justyna Klekotko).

II miejsce – Byle nie do Zera (Klaudia Sztejter, Anita Ślimkowska, Asia Januszkiewicz, Ada Jurkojć).

III miejsce – Kobitki Gołdap (Katarzyna Nowacka, Paula Kołpak, Emilia Wołyniec, Asia Mrozowska, Ania Kęćko).

IV miejsce – Happy Sad (Natalia Sznurkowska, Martyna Piątkowska, Gabrysia Rusak, Magda Dzienis).

V – VI miejsce:

AZS PWSZ Suwałki (Ewelina Jaszczuk, Emilia Kramkowska, Aleksandra Bierzyło, Anna Malinowska, Paulina Karwel).

Żabki. Ada Szocik, Julia Pasiuk, Sandra Jankowska, Sandra Podsiad, Karolina Cewkowicz

VII – VIII miejsce:

Się nie damy (Kinga Metelska, Jola Ławreszuk, Anita Wałejko, Ala Dzienis, Marta Lipińska).

Smerfetki (Karolina Mikielska, Katarzyna Dominiuk, Katarzyna Georgiew, Gabriela Kisielewska, Karolina Szyszkowska).

Powiązane artykuły