Święty Patryk wita wiosnę w SP Lisy

lisy_7

lisy_7Pod takim hasłem uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lisach obchodzili 21 marca Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu nasza szkoła zmieniła się w ogród pełen wiosennych barw. Stało się to za sprawą pięknych, wiosennych plakatów wykonanych przez uczniów i zielonego koloru, który nawiązywał do obchodów narodowego święta Irlandii – Dnia Świętego Patryka.

W klimat zielonych wysp wprowadzili nas uczniowie klasy IV i V, którzy pod kierunkiem pani Luizy Puszyny, nauczycielki j. angielskiego przedstawili historię i tradycje związane z obchodami tego święta.

Następnie krótki repertuar wiosenny zaprezentowały dzieci z punktu przedszkolnego oraz uczniowie klas 0-I i II-III. Wierszem, piosenką, ciekawym przebraniem i zielonym kolorem garderoby próbowały udowodnić wszystkim zebranym, że wiosna jeśli jeszcze nie dotarła, to jest już naprawdę blisko.

Aby się o tym przekonać udaliśmy się na jej powitanie. Barwnym korowodem, z przygotowanymi wcześniej ekologicznymi marzannami, ruszyliśmy przez wieś Lisy. Wiosennymi okrzykami, kolorowymi kwiatami i chorągiewkami, głosiliśmy nadejście wiosny, czym wzbudziliśmy niemałe zainteresowanie wśród mieszkańców wsi. By tradycji stało się zadość, po przemarszu marzanny – „zimowe panny” zostały uroczyście pożegnane – spalone. Pa, pa zimo!

– Eszym –

 


Aktualności

Powiązane artykuły