List do redakcji: kontrowersyjne mistrzostwa Polski

ulks

Kontrowersje nie tylko u jednego ze znanych klubów wzbudził sposób przeprowadzenia w Gołdapi mistrzostw Polski w saneczkarstwie. Zarząd ULKS „LIPOWIEC” skierował w związku z tym skargę do prezesa Polskiego Związku Sportów Saneczkowych. Niżej pismo zamieszczamy w całości.

W imieniu Zarządu ULKS „LIPOWIEC” zwracam się z zapytaniem o wyjaśnienie sytuacji związanej z niedopuszczeniem naszego klubu do udziału w mistrzostwach Polski, które miały odbyć się w dniach 1-2.03. br. w Gołdapi.

W dniu 26 lutego br. zostałem poinformowany przez Panią Alicję Kobielus – Prezesa Okręgowego Związku Saneczkowego w Bielsku – Białej o terminie przeprowadzenie w/w zawodów w ten sposób, iż w dniu 28 lutego br. będą odbywały się treningi oficjalne, zaś w dniach l i 2 marca zawody mistrzowskie.

Po naszym przyjeździe w godzinach porannych w dniu 28 lutego na miejsce zawodów okazało się, że zawody Mistrzostw Polski już się odbyły co stoi w sprzeczności z przekazaną mi informacją oraz z regulaminem PZSSan.

Takie działania są niezgodne z duchem rywalizacji sportowej, tym bardziej, iż naraziły nasz klub na znaczne koszty, pozbawiły nas możliwości rywalizacji w Mistrzostwach krajowych oraz utratę możliwości zdobycia stypendiów sportowych a przede wszystkim nasz klub został zdyskwalifikowany z nie znanych nam przyczyn.

Takie zachowanie organizatorów imprezy są zdecydowanie niezgodne z zasadami fair play tym bardziej, że nasi zawodnicy przez długi okres czasu przygotowywali się do tej imprezy.

Nadmieniamy, iż nasz klub od początku swojego istnienia uczestniczył we wszystkich mistrzostwach Polski zdobywając wiele tytułów mistrzowskich. W latach 2010 – 2011 w powiecie bielsko — bialskim zdobyliśmy najwięcej punktów w rywalizacji sportów młodzieżowych.

Postawa działaczy – organizatorów Mistrzostw Polski oraz Prezesa Okręgowego Związku Sportów Saneczkowych w Bielsku – Białej , którzy nie poinformowali naszego klubu o zmianach w terminie zawodów, nie przesłali regulaminu ich przeprowadzenia nie ma nie wspólnego z duchem sportowej walki. Naszym zdaniem jest to postawa wybitnie egoistyczna a wręcz nosi znamiona obawy przed naszymi sukcesami sportowymi, czego wielokrotnie daliśmy dowody.

O zaistniałej sytuacji niezwłocznie poinformujemy niezwłocznie Ministerstwo Sportu z wnioskiem o wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do osób odpowiedzialnych za zaistniałą sytuację a także fachową prasę sportową.

Pragniemy podkreślić, iż nasz klub jest sponsorowany przez prywatne osoby ale także uzyskaliśmy na te zawody stosowne granty z Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego w Bielsku – Białej, które musimy rozliczyć zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Domagamy się zwrotu kosztów transportu i pobytu oraz cofnięcia dyskwalifikacji.

Oczekujemy pilnej odpowiedzi nt. zaistniałej sytuacji.

 

Z poważaniem

Za Zarząd ULKS „LIPOWIEC”

 

 

 

 

Do wiadomości:

1. Minister Sportu – odpowiedzialny departament

2. Prezes Okręgowego Związku Sportów Saneczkowych w Bielsku – Białej

3. Dziennik „Przegląd Sportowy”

4. Dziennik „SPORT”

5. Starostwo Powiatowe w Bielsku – Białej.

ulks

ulks2


Aktualności

Powiązane artykuły

9 komentarzy do “List do redakcji: kontrowersyjne mistrzostwa Polski

 1. obserwator

  Ale jaja jak berety! Jaka praca takie wyniki w Soczi.

 2. mona

  Kto byl odpowiedzialny za zawody?kto odpowiada za zaistniala sytuację?

 3. obserwator

  Dobre pytanie, może ktoś uchyli rąbka tajemnicy.

 4. Kibic

  Mam pytanie do organizatorów – Ilu zawodników startowało w poszczególnych kategoriach?

 5. wojteks

  Pretensje ULKS Lipowiec jak najbardziej słuszne. Natomiast wina organizatora do wyjaśnienia. Na wyjaśnienia więc czekamy !!!

 6. obserwator

  LIpowiec wycieli z rywalizacji,medali sobie wzieli!

 7. ...

  Zasady fair play ? Dobre. Każdy sportowiec powinien je mieć, ale bywa tak, że nie każdy je ma. Z niecierpliwością czekam na finał.

 8. szacun

  Spoko! Skoro P. Goryl zamieścił swoje pismo na orgu to mam nadzieje, że zamieści odpowiedzi z wymienionych instancji, Swoją drogą to chłopeńka wywałowali.

 9. szacun

  Dzialacze Gołdapskich sanek dajcie głos !