Sumienie ruszyło złodzieja?

kodeks karny min

kodeks karny minGołdapscy policjanci wyjaśnili sprawę kradzieży saszetki w jednej z aptek na terenie miasta. „Złodziej” nie znajdując w niej pieniędzy porzucił torebkę przy jednym z rosyjskich aut. Składając wyjaśnienia przyznał policjantom, że ruszyło go sumienie.

Gołdapscy policjanci wyjaśnili okoliczności dość nietypowej kradzieży. W piątkowe popołudnie w jednej z aptek obywatelowi Rosji skradziono saszetkę z dokumentami. Cała sytuacja została nagrana przez tamtejszy monitoring.

Dzielnicowy w toku czynności ustalił sprawcę kradzieży i miejsce jego pobytu. Jak się okazało 37-letni Tomasz S. mieszkaniec Poznania wykorzystując nieuwagę obywatela Rosji dokonał kradzieży jego saszetki. Nie znalazł tam pieniędzy a jedynie dokumenty, więc porzucił torebkę przy jednym z aut na rosyjskich numerach rejestracyjnych.

Tomasz S. usłyszał już zarzut i złożył wyjaśnienia. Skruszony 37-latek wyjaśnił policjantom, źle się czuł z tego powodu co zrobił. Przepisy kodeksu karnego są niewzruszone i za tego typu przestępstwo może mu grozić do 5 lat pozbawienia wolności. (Red. KPP Gołdap)


Aktualności

Powiązane artykuły