Wzmożony ruch na przejściach granicznych

przejscie_10_2

przejscie_10_2W miniony weekend w drogowych przejściach granicznych na Warmii i Mazurach Straż Graniczna odnotowała wzmożony ruch. Ponad 75 000 razy podróżni przekroczyli polsko-rosyjską granicę, z czego niemal 70 % stanowili cudzoziemcy. Połowa z nich korzystała z zezwoleń w ramach małego ruchu granicznego.

Tylko w sobotę liczba osób przekraczających granicę wyniosła ponad 29 000.

 

We wszystkich drogowych przejściach granicznych Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej wystąpił natężony ruch. Najczęściej funkcjonariuszom SG okazywano do kontroli granicznej rosyjskie dokumenty. Najwięcej Rosjan funkcjonariusze Straży Granicznej odprawili w sobotę i niedzielę w przejściach granicznych w: Grzechotkach i Gronowie. Wymienione przejścia wybierali obywatele sąsiedniego kraju, którzy podróżowali do dużych miast. W Bezledach i Gołdapi granicę przekroczyli ci Rosjanie, którzy chcieli odwiedzić stolice przygranicznych powiatów. Większość obywateli Rosji wjechała do Polski w celach handlowych.

Dodatkowe informacje dotyczące ruchu:

Odnotowane wartości ruchu osobowego z analogicznych okresów sprzed kilku tygodni: prawie 60 000 (29.11-01.12) i ponad 50 000 osób (6-8.12).

Od początku roku granicę w drogowych przejściach granicznych Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przekroczono już ponad 5 milionów 900 tysięcy razy. (Red. M-MOSG)

 


Aktualności

Powiązane artykuły