Marszałek i burmistrz u premiera

js_mm_dt

js_mm_dtBurmistrz Gołdapi Marek Miros i wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego Jarosław Słoma zostali przyjęci w Gdańsku przez Premiera Donalda Tuska. Spotkanie, które trwało około półtorej godziny poświęcone było problematyce regionalnej, samorządowej i Gołdapi.

– Premier za naszym pośrednictwem pozdrawia wszystkich mieszkańców i gości gminy Gołdap, do, której, co po raz kolejny podkreślił, ma szczególny sentyment i osobisty stosunek – informuje Marek Miros. – Przekazaliśmy Donaldowi Tuskowi między innymi zdjęcia z pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych, z jego wizyt w naszym mieście. Między innymi w towarzystwie Jana Krzysztofa Bieleckiego, Bronisława Geremka, czy Marcina Święcickiego.

– Głównym tematem rozmów był stan dróg w regionie Warmii i Mazur oraz system finansowania dróg lokalnych, gminnych i powiatowych. Jeśli idzie o te ostatnie jest szansa na znaczne zwiększenie puli środków na współfinansowanie lokalnych dróg, o co jako jako wiceprezes Związku Miast Polskich zabiegałem od kilku lat. Poruszyliśmy również problem stanu drogi nr 65 na odcinku od Kowal Oleckich do Ełku. Premier podzielił argumentację moją i Jarosława Słomy o zasadności modernizacji tego odcinka drogi krajowej. Rozmowy w tym zakresie będą kontynuowane. Jarosław Słoma poruszył również sprawę finansowania drogi nr 16. Premier przyjął wstępne zaproszenie do Gołdapi na 2014 rok.

Po wizycie u Premiera obaj samorządowcy wraz z towarzyszącym im Andrzejem Kruchelskim udali się pod Pomnik Poległych Stoczniowców, gdzie w 43 rocznicę masakry na wybrzeżu, gdzie z rąk komunistów zginęło 44 osoby, a ponad 1000 zostało rannych – tu zapalili znicz. – Ważna jest bowiem pamięć o tych, którzy oddali swoje życie i zdrowie, byśmy mogli żyć w wolnym i demokratycznym kraju – dodaje burmistrz. – Warto wspomnieć, że dokładnie 15 grudnia 1981 roku tuż po wprowadzeniu stanu wojennego Jarosław Słoma i Donald Tusk dołączyli do strajkujących wtedy stoczniowców i wyszli ze stoczni dopiero po pacyfikacji, przez ZOMO.

– Wizyta miała charakter zarówno merytoryczny jak i nieco sentymentalny. Donald Tusk darzy bowiem Gołdap wyjątkową sympatią, chociażby ze względu na liczne wcześniejsze wizyty w naszym mieście. (Red. UM)


Aktualności

Powiązane artykuły

21 komentarzy do “Marszałek i burmistrz u premiera

 1. O Losie

  Kampania rozpoczęta. Tylko tym razem Panie Burmistrzu może się Pan ROZCZAROWAĆ!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. xyz

  „O Losie” proponuję stanąć a szranki !!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. XYZ

  Do ” O losie ” : Marek Miros i Jarosław Słoma nie potrzebują kampanii żeby wygrywać wybory, wystarczy zobaczyć jak przez ponad 20 lat rozwija sie Gołdap. I jak ruszyły inwestycje publiczne, gdy Pan Słoma wraz z Marianem Podziewskim zasiadają na wojewódzkich fotelach. Więc krytykom w/w osób proponuję uderzyć głowa w beton, który reprezentują. Oczywiście każdego można skrytykować. W/w osoby też ale jedno jest pewne lepszych urzędników od w/w ciężko będzie wybrać. Więc po jaką cholerę wypisywać różne dziwne rzeczy – krytycy ??? Rozumiem opozycja! Chcecie krytykować zacznijcie krytykować konstruktywnie a nie ” bo zaczęła się kampania ” Spójrzcie jak działają sąsiednie Gołdapi samorządy , ręce opadają. Gdyby nie IPN nikt by nie wiedział, że istnieją. Gołdap i tak miała szczęście. Nie wiadomo tylko jak długo ?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. Nie ma czegoś takiego jak państwowe inwestycje publiczne. Wszystkie wydatki państwa to po prostu wydatki.

  Konstruktywnie pragnę poinformować że samorząd działa na podstawie ustaw, i dlatego popieranie złych ustaw oraz złych person u władzy centralnej jest złe. A pan burmistrz był w grupie „Gołdapski komitet poparcia kandydatury Bronisława Komorowskiego na Prezydenta RP”. Uważam że to było złe.

  http://www.goldap.info/wszystko/11-artykuly-sponsorowane/3963-komitet-poparcia-komorowskiego.html

  „Ważna jest bowiem pamięć o tych, którzy oddali swoje życie i zdrowie, byśmy mogli żyć w wolnym i demokratycznym kraju – dodaje burmistrz.”

  Były na świecie osoby które oddały życie za życie w wolnym kraju, ale w wolnym kraju obecnie nie żyjemy. A jedyna słuszna demokracja to władza graczy rynkowych na wolnym rynku.

  No i oczywiście „Donald” jest nieposko.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 5. Geriatra

  XYZ w sposób bardzo prymitywny próbuje ukrywać swoją tożsamość. Nie wystarczy robić celowe błędy ortograficzne – i tak wiadomo kto pisze peany. A można przecież uczciwie, poczekać na opinie innych.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 6. O Losie

  Do „XYZ” Zamierzam w te szranki stanąć !!! Niech gołdapianie wreszcie uwierzą, że Pan Burmistrz nie jest taki COOL!!! Co innego Pan Jarosław Słoma, człowiek z klasą, szacun dla jego Osoby!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. xyz

   No i oto chodzi , trzymam kciuki !!!!!!

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 7. Ale Twoim zdaniem xyz stawanie w szranki jest dla stawania w szranki, czy dla jakiegoś bardziej pozytywnego celu?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Anonim

   A jak Pan myśli ?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 8. zyx

  Hipokryta inaczej dwulicowiec…i to w pełnej krasie!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 9. Kazik

  Facet o imieniu O i nazwisku Losie (ciut oryginalnym) się zjeżył i postanowił stanąć w szranki. Powodem była wizyta dwóch gołdapskich działaczy samorządowych u premiera.
  Racja!!!!!!!!
  Dość tych szkodliwych dla Gołdapi praktyk. Siedzieć na pupach i się nie szlajać.
  Jak O losie wygra batalię, to nie będzie żadnych tam kontaktów. Będzie COOL.
  O losie znaczy będzie COOL. A uciemiężeni Gołdapianie pod jego rządami odetchną wreszcie od tyranii, wstecznictwa i ewidentnego regresu Gołdapi w ostatnich latach.
  Mojego głosu co prawda nie dostanie, ale widać determinację. Programu na razie nie widać. Ale to się napisze po wygranych wyborach.
  A tak na marginesie. Znam trochę obu samorządowców, może nie tak jak autor wpisu, ale nie sądzę, by tanie chwyty mające na celu poróżnienie Mirosa i Słomy miały jakąkolwiek szansę na powodzenie. Jedyne co ich dzieli to premier. Na wspólnym zdjęciu:)

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 10. Myślę że władza aparatu państwa to nie jest cel sam w sobie ale okoliczność życiowa.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 11. xyz

  A teraz poproszę tekst o dofinansowaniach unii Europejskiej. No dawaj….

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 12. „2 177 309 000 złotych to dochody ze źródła pt. „Środki z Unii Europejskiej i innych źródeł niepodlegające zwrotowi” w 2012 roku.

  15 942 482 000 złotych to wydatki wykonania zadania działu „758″ budżetu państwa pt. „Rozliczenia z budżetem ogólnym Unii Europejskiej z tytułu środków własnych” w 2012 roku.

  Czyli w 2012 roku RP dopłaciła do UE nie mniej niż 13 765 173 000 złotych.”

  Proszę bardzo. Mogę chętnie Ci go w oczy wyrecytować jak wyrazisz taką chęć. Daj mi tylko o tym znać wcześniej, to się ogolę na występ. 🙂

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 13. Waldek

  A co ty Kazik z tym programem? Kolejny raz domagasz sie od komentujacych poczynania burmistrza – programu. Nie musze być wirtuozem i kończyć konserwatorium żeby komuś powiedzieć że fałszuje, nie musze mieć programu naprawy polskiej piłki nożnej żeby powiedzieć że nasi grają jak patałachy, to dlaczego każesz w tym przypadku przedstawiać program?
  Jak potrzebujesz programu to kup se Tele-gratkę albo coś.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 14. O Losie

  Do „Kazik” nie chodzi o to że Pan Burmistrz bywa tu i tam, gorzej jest z faktem że jego wyjazdy trwają 4/5 czasu pracy jako Naszego Burmistrza – GOŁDAPI. Ciekawy jestem czy jakby Pan MIros miał własną firmę też by podróżował po kraju i interesował się jej działaniem tylko w swego wolnego1/5 czasu??? Pewnie NIE, bo firma już dawno by nie ISTNIAŁA!!! Ot rozpusta, to Tu, to TAM z Państwowych (NASZYCH) podatków!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 15. Kazik

  Waldek. A powiedziałeś komuś kiedyś, że nie fałszuje, albo, że dobrze gra w piłkę.? 🙂 Chyba się różnimy tym, że ty czytasz Tele-gratkę, a ja nie za bardzo. I niech tak zostanie

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. Waldek

   O masz ci los – nieporozumienie. Kaziu, sądziłem że z racji ciasnoty twoich poglądów Tele-gratka zadowoli ciebie właśnie. A czy chwalę kogoś? Pewnie. Po każdym przegranym meczu śpiewam „Polacy, nic się nie stało” – no bo komu to szkodzi. Ważna jest gra a nie wynik. Ale zaciąganie kolejnych kredytów i zadłużanie gminy nie może skończyć się wzruszaniem ramion.
   Szukaj dalej programu.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 16. feee

  Gołdap chce nowego burmistrz i to się stanie

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
  1. xyz

   „feee” ,a od kiedy to Ty jesteś Gołdap ????

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 17. Zośka

  Do xyz;:
  Nie tylko feee jest Gołdap, wielu tak myśli. I nie można mówić, że dużo zrobiono, ok, ale jakim kosztem. Spójrzmy na stan zadłużenia. Jak z tego wyjść?

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...