„ORTOGRAFICZNY MIKOŁAJ” wyszedł ze szkoły

ortografia_1

ortografia_1Coroczny, już piąty, Powiatowy Konkurs „Ortograficzny Mikołaj”, orgaznizowany przez S.KET-Alternatywę we współpracy z Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich i Powiatem Gołdap, wyszedł z gimnazjum i stał się konkursem otwartym dla wszystkich mieszkańców naszego powiatu. Zmieniła się nieco formuła, ale główna nagroda pozostała ta sama – impreza wyjazdowa!

W tym roku jest to dwudniowa wycieczka do stolicy, m.in. na musical „ZORRO”, a wygrała 1 grudnia 2013 roku pani Alla Stryjewska, zdobywając 19 punków na 20 możliwych. Konkurs odbył się w budynku OSiR-u, a czas oczekiwania na wyniki umilała młodzież ze szkoły muzycznej.

Wraz z przejściem ze szkolnych murów do miejskich zniknęły kategorie wiekowe – w konkursie mogli brać udział ci, którzy ukończyli 11 lat. A górna granica? Nie ma! Bo czas na to, by było jak najmniej granic. Tegoroczny konkurs miał 2 kategorie zadań: „uzupełniankę” z partykułą „nie” i tradycyjne dyktando. I to dorośli pokazali, że potrafią się dobrze bawić – to oni stanowili większość wśród uczestników i to oni, a właściwie one, zdobyli (-ły) pierwsze trzy miejsca. Poza wymienioną już szczęśliwą zdobywczynią wycieczki, drugie miejsce zajęła pani Dorota Grzędzińska, a trzecie pani Scholastyka Kłoczko. Wszyscy uczestnicy, nieco ponad 20 osób, otrzymali turystyczne niezbędniki krawieckie (produkt z zakończonego już projektu SMS realizowanego w Programie Równać Szanse 2012) zamiast tradycyjnych dyplomów uczestnictwa. Serdecznie gratulacje za odwagę, a jeszcze serdeczniejsze – trzem paniom za zwycięstwo.

 Ewa Jurkiewicz


Aktualności

Powiązane artykuły