Zrobiono to magiczną księgą

pasowanie

pasowanieZ okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych w czwartek w Szkole Podstawowej w Galwieciach miała miejsce uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej na czytelnika.

Pasowanie rozpoczęło przedstawienie pt. „Piraci na Książkolandii” przygotowane przez uczennice klasy V pod kierunkiem M. Bitowskiej. Dobrzy piraci zaprosili na pokład swojego statku pierwszoklasistów, by udać się na wyspę Książkolandię po skarb. W wydobytej w nadbrzeżnych skałach skrzyni zamiast klejnotów i złotych monet znajdowały się KSIĄŻKI! Bo przecież największym skarbem jest WIEDZA: „Kto czyta – jest bogaty, bo dużo wie i umie!”.

Przybył nawet Neptun – władca mórz i oceanów, także Morza Wiedzy opływającego wyspę. Wyjaśnił, że Książkolandia to w języku ludzi BIBLIOTEKA. Wraz z Panną Wodną zadawał pierwszakom pytania i zagadki. Dzieci przekonały się, że na tytuł czytelnika trzeba sobie zasłużyć. Złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą książki czytać i zawsze szanować. Następnie zostały pasowane „magiczną” księgą na czytelników biblioteki szkolnej. Otrzymały pamiątkowe dyplomy i zakładki z wypisanymi prośbami książki.

Na zakończenie klasa pierwsza udała się do biblioteki złożyć podpis tzw.” paluszkową pieczątkę” pod tekstem przyrzeczenia oraz wypożyczyć wybraną przez siebie książkę. (Red. SP Galwiecie)


Aktualności

Powiązane artykuły