Usłyszał już 4 zarzuty

kajdanki 1

kajdanki 1Gołdapscy policjanci zatrzymali Marka S. Mężczyzna podejrzany jest o liczne kradzieże i włamania do piwnic oraz lokalu gastronomicznego na terenie Gołdapi. 48-latek usłyszał już 4 zarzuty, niewykluczone, że zostaną mu przedstawione kolejne. W piątek sąd rejonowy na wniosek prokuratora oraz policjantów prowadzących sprawę zadecydował o tymczasowym aresztowaniu Marka S. na dwa miesiące.

Liczne kradzieże oraz kradzieże z włamaniem do piwnic i lokalu gastronomicznego na terenie Gołdapi – to czyny, które od 9 października do 6 listopada 2013 roku popełnił 48-letni mieszkaniec Gołdapi. Marek S. ma na swoim koncie m.in.: 2 kradzieże z włamaniem i 6 kradzieży rowerów. Jedno z nich (włamanie) popełnił w towarzystwie swojego kolegi Andrzeja G. Łupem 48-letniego sprawcy najczęściej padały pieniądze, butle gazowe, rowery czy też nawet artykuły spożywcze.

 

Policjanci w części odzyskali skradzione przedmioty, które zostały zwrócone prawowitym właścicielom. Łączna wartość skradzionych rzeczy przekroczyła 4 tysiące złotych. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że Marek S. swoich czynów dokonywał poprzez zdemontowanie drewnianych okiennic, wygięcie kraty, wybicie szyby, jak również poprzez wyłamywanie drzwi wejściowych do korytarzy piwnicznych.

 

Na podstawie zebranego materiału dowodowego mężczyźnie przedstawiono 4 zarzuty dot. kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Marek S. był już karany za podobne przestępstwa. Teraz odpowie i za te, już jako „recydywista”.

W piątek Sąd Rejonowy w Olecku przychylił się do wniosku policjantów i prokuratora decydując o aresztowaniu 48-latka na trzy miesiące. Niewykluczone, że mężczyzna usłyszy wkrótce kolejne zarzuty. Za swoje czyny mężczyzna może spędzić w więzieniu nawet 10 lat.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły