SP1 ponownie nagrodzona „Zieloną Flagą”

W Krakowie odbyła się Ogólnopolska Konferencja Programu Szkoły dla Ekorozwoju, na której wręczono najbardziej zaangażowanym szkołom międzynarodowy certyfikat Zielona Flaga, o który w tym roku starało się ponad 15 tys. szkół z 50 krajów całego świata. Jedną z wyróżnionych szkół jest Szkoła Podstawowa nr 1.

W minionym roku  szkoła skupiła się na elektroodpadach i wpływie człowieka na zmiany klimatu.

Sukcesem zakończyła się akcja edukacyjna oraz zbiórka elektroodpadów.  Wielkie zaangażowanie dzieci i rodziców pryniosło efekty – zebrano i przekazano do recyklingu 1864 kg sprzętu.Uczniowie przygotowywali plakaty, hasła , ulotki nawołujące do właściwego zachowania i rozpowszechniali je wśród rodziców i mieszkańców naszego miasta. Brali udział w konkursach, happeningach, włączali do zbiórki rodziców a Ci  również przyłączali się do akcji – proponowali transport, zbierali sprzęt wśród swoich sąsiadów, w zakładach pracy.

Przez cały rok szkolny, równolegle ze zbiórką elekroodpadów w szkole zebrano 1800 kg makulatury, 126 kg baterii, 6 tys. płytek CD/DVD,  kilkadziesiąt worków plastikowych nakrętek, kilkadziesiąt zużytych kartridży.

Dzieci miały cay rok kontakt z ekologią – organizowano konkurs wiedzy i plastyczne, wspólnie z fundacją Arka warsztaty,  a także liczne projekty w tym współfinansowane przez Wojewódzki Funusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wielkim sukcesem zakończyły się również akcje z okazji Święta Drzewa  – uczniowie SP1 posadzili aż 925 drzew.


Aktualności

Powiązane artykuły