Rowerzyści z promilami

policja napis

policja napisGołdapscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych rowerzystów 27-, 38- i 49-latek kierowali jednośladami mając od ponad 0,6 do 3 promili alkoholu w organizmie. Pomimo zmiany przepisów mężczyźni za swoje nieodpowiedzialne zachowanie nie unikną kary. Grozi im kara grzywny, aresztu lub ograniczenia wolności.

 

W niedzielę około godziny 13.15 policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego na jednej z ulic miasta zauważyli jadącego rowerzystę, który miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. W związku z podejrzeniem, że kierujący może być nietrzeźwy, funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej. Po zbadaniu okazało się, że 49-letni mężczyzna miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

 

Niespełna dwie godziny później w Konikowie patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej kolejnego rowerzystę. Podejrzenia funkcjonariuszy, że kierujący może być nietrzeźwy, potwierdziło badanie alkomatem. 27-letni Sebastian D. tak jak jego poprzednik miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie.

 

Dzień później w poniedziałek (11.11) około 14.00 patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli 37-letniego Mariusza K. Badanie stanu trzeźwości rowerzysty wykazało, że miał w organizmie ponad 0,6 promila alkoholu.

 

Pomimo zmiany przepisów nietrzeźwi cykliści nie unikną kary. W myśl art. 87 par.1 a Kodeksu Wykroczeń za kierowanie pojazdem innym niż mechaniczny (w tym przypadku rowerem) w stanie nietrzeźwości grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź kara aresztu.


Aktualności

Powiązane artykuły