Gratulujemy startującym Piorunkom

pioruny_2

pioruny_2W dniach 09 -10 listopada na pływalni w Giżycku odbyły się IX Zawody Pływackie o puchar Burmistrza Miasta Giżycka z okazji Święta Niepodległości. Nasi pływacy wywalczyli 9 medali.

Podczas zawodów rywalizowało ponad 400 zawodników z 28 klubów a wśród nich pływacy PIORUNA Gołdap. Nasi pływacy wywalczyli 9 medali: 1 złoty, 3 srebrne oraz 5 brązowych.

Dawid Sobolewski stanął na podium dwukrotnie zdobywając 1 miejsce na dystansie 100 m stylem dowolnym oraz 2 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Mateusz Sztuk także wrócił do Gołdapi z dwoma krążkami – zajął on 2 miejsce na dystansie 200 m oraz 3 miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym

Miłosz Januszkiewicz dwukrotnie zajął 3 miejsce w stylu grzbietowym na dystansach 50 m oraz 200 m.

Podobnie jak Miłosz dwukrotnie na trzecim miejscu podium stanął Kacper Taudul, rywalizując w stylu klasycznym na dystansach 50 oraz 100 metrów.

Ponadto 2 miejsce wywalczył Andrzej Staniaszek na dystansie 50 m stylem grzbietowym.

Pechowe bo 4 miejsca zajęli: Basia Mejcz na 200 m stylem klasycznym oraz Kamil Tyszlak na 50 m stylem powolnym.

Chrzest startowy przeszli nasi nowi zawodnicy: Natalka Zapolnik, Antek Dmuchowski oraz Michał Tyszlak.

Gratulujemy wszystkim startującym Piorunkom.

Działalność klubu jest współfinansowana ze środków Gminy Gołdap.