Dalekich lotów i powrotów do domu

golebie

golebieW sobotę 23 listopada w Kompleksie Wypoczynkowym „Leśny Zakątek” w Gołdapi odbyło się uroczyste podsumowanie osiągnięć lotowych gołębi pocztowych w sezonie 2013. Spotkanie zostało zorganizowane przez Olecki Oddział Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych.

W uroczystości uczestniczył starosta gołdapski Andrzej Ciołek oraz burmistrz Gołdapi Marek Miros. Do Gołdapi zjechało wielu gości m.in. z Olecka, Giżycka i Ełku. Starosta gołdapski, który prowadził spotkanie szczególnie ciepło przywitał przedstawicieli nowo powstałej sekcji hodowców z Giżycka.

Podczas spotkania wręczono wyróżnienia osobom, których gołębie osiągnęły najlepsze wyniki lotowe w kraju i zagranicą (wyniki lotowe w załączeniu). Prezes Zarządu PZHGP Oddział Olecko Andrzej Ciołek podziękował wszystkim osobom, które zaangażowały się w pracę zarówno w Zarządzie Oddziału, jak i w organizację lotów tegorocznego sezonu.

Ciepłe słowa do gości skierował burmistrz Gołdapi Marek Miros, który powiedział, iż co roku bywa na podsumowaniu lotów, ponieważ kocha ludzi z pasją, a takimi właśnie są hodowcy gołębi pocztowych. Zarówno burmistrz jak i starosta podziękowali żonom i partnerkom hodowców za wyrozumiałość dla ich hobby.

Goście mieli okazję obejrzeć krótki film prezentujący atrakcje turystyczne Gołdapi – jedynego uzdrowiska w naszym województwie.

Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych równie wysokich osiągnięć lotowych gołębi w kolejnych sezonach.

Sponsorami uroczystości byli:

Marian Podziewski Wojewoda Warmińsko – Mazurski,

Wacław Olszewski Burmistrz Olecka,

Marek Aleksander Miros Burmistrz Gołdapi,

Andrzej Ciołek Starosta Gołdapski,

Adam Margielewski, Suwałki,

Piotr Miller, Olecko,

Zbigniew Trocki – „PIK” Spływy Kajakowe,

Andrzej Matwiejczyk, Olecko,

Andrzej Pogorzelski, Olecko,

Jerzy Openchowski, Olecko,

Henryk Szymański – Zakład Kamieniarsko – Betoniarski Filipów,

Tomasz Panasewicz,

Andrzej Fiedorowicz,

Henryk Markowski,

oraz

Sponsor anonimowy.

 

Podsumowanie odbyło się pod patronatem starosty Andrzeja Ciołka i Burmistrza Marka Mirosa.

Organizatorzy spotkania dziękują Piotrowi Wasilewskiemu i firmie P7 Studio za udostępnienie filmu „Uzdrowisko Gołdap – Kraina Łowców Przygód”. (Red. Starostwo Gołdapskie).

Szczegółowe wyniki w załącznikach:

2013KATEGORIE1

2013KATEGORIE

 


Aktualności

Powiązane artykuły