Umożliwiają obcowanie z książką

sw_boblioteki_1

sw_boblioteki_1Wzorem lat poprzednich, w październiku, obchodzony był w naszej szkole Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Przez cały miesiąc odwiedzający bibliotekę uczniowie mogli własnoręcznie wykonać swoją własną zakładkę, ułożyć wiersz z wycinków gazet, poczytać „Łamańce językowe”, wziąć udział w konkursie: „Jaka to lektura?” oraz w zabawie pt.: „Biblioteczny omnibus”.

Biblioteka prezentowała w tych dniach szereg różnych gazetek, przygotowanych przez naszych uczniów w ramach projektu: Październik – Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Można więc było zapoznać się z życiem i twórczością Aleksandra Fredry, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czy Juliana Tuwima.

Miłośnikom literatury młodzieżowej przygotowano wystawki książek najpopularniejszych pisarek oraz kiermasz taniej książki z wydawnictwa Tuliszków.


Aktualności

Powiązane artykuły