Akcja znicz 2013

Działania „Znicz” będą trwały od 31 października do 3 listopada. Zwiększona ilość funkcjonariuszy Ruchu Drogowego i Prewencji oraz Straż Miejska będzie czuwała nad bezpieczeństwem i porządkiem. Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierujący, sprawdzać ich trzeźwość oraz stan techniczny pojazdów.

W związku ze zbliżającym się Świętem Zmarłych Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi informuje, że jak co roku na terenie powiatu wystąpią utrudnienia w ruchu w okolicach cmentarzy, dróg dojazdowych i głównych ciągów komunikacyjnych.

Spodziewane trudności nastąpią 1 i 2 listopada:

• na drodze krajowej nr 65 na odcinku Gołdap przejście graniczne z Federacją Rosyjską w okolicy cmentarza komunalnego przy ul. Gumbińskiej;

• na drodze wojewódzkiej W-651 w miejscowości Dubeninki przy cmentarzu przy ul. Mareckiego;

• na drodze wojewódzkiej W-650 trasa Gołdap – Grabowo, cmentarz w Grabowie.

 

Pamiętajmy:

– zwracamy uwagę na znaki drogowe, szczególnie w rejonie cmentarzy;

– o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach;

– parkujemy pojazdy w miejscach do tego przeznaczonych, tak aby nie stwarzały utrudnienia lub zagrożenia bezpieczeństwa;

– korzystamy z przejść dla pieszych, poruszamy się poboczem lub lewą stroną jezdni, w porach wieczornych używajmy odblasków lub latarek;

– zabezpieczamy mieszkania i nie pozostawiamy wartościowych rzeczy w pojazdach.

Przypominamy kierującym, że w obrębie cmentarza przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi parking samochodowy usytuowany będzie na terenie położonym bezpośrednio za cmentarzem. Dojazd do parkingu – ulicą Zadumy. Nie będzie możliwe parkowanie pojazdów na drodze dojazdowej do parkingu.

Aby zmniejszyć ruch na drodze, w dniach 1 i 2 listopada gołdapska placówka PKS udostępni autobus komunikacji miejskiej, który będzie kursował z centrum miasta na cmentarz przy ul. Gumbińskiej w Gołdapi. Rozkład jazdy będzie dostępny w lokalnych mediach.

W Grabowie miejsca parkingowe znajdować się będą w okolicy cmentarza oraz na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można również parkować na placu parkingowym w pobliżu miejscowego Zespołu Szkół.

W Dubeninkach miejsca parkingowe znajdować się będą przy Urzędzie Gminy jak również na parkingu przy kościele. Pojazdy będzie można również parkować na dwóch bocznych drogach znajdujących się za cmentarzem komunalnym.

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły