O szukaniu księgi mądrości

agnieszka_promocja_19

agnieszka_promocja_19Miłą niespodziankę sprawili organizatorzy promocji książki Agnieszki Glapiak, czyli Szkoła Podstawowa nr 1 – spotkanie z autorką poprzedzili inscenizacją fragmentów tej publikacji przygotowaną przez nauczycielki Annę Puzę i Ewę Mioduszewską wraz z uczniami.

Dzieci świetnie odegrały scenkę wzbudzając zainteresowanie widowni. Wcześniej gości powitała dyrektor Beata Karpińska, część tekstu z książki przeczytał burmistrz Marek Miros.

Autorzy ilustracji do książki otrzymali po jednym jej egzemplarzu i dyplomie. Dodatkowo szkoła przeprowadziła ze swojej strony konkurs rysunkowy na ten temat.

Wydawcą książki „Przyjaciele z Gołdapi, czyli jak jeleń, żuraw i nietoperz po Mazurach Garbatych wędrowali i księgi mądrości szukali” jest Biblioteka Publiczna, sponsorem Gmina Gołdap.

Natomiast Agnieszka Glapiak jest dziennikarką telewizyjną, byłym dyrektorem biura prasowego trzech polskich premierów. Kierowała też redakcją telewizyjnych programów dla dzieci i młodzieży, tworzyła programy o polskich samorządach. Upodobała sobie Gołdap i ziemię gołdapską, czego jednym z efektów jest zakup siedliska w Kamionkach.

Książkę będzie można zakupić m.in. w Bibliotece Publicznej.

W swoim wystąpieniu podkreśliła, że książka jest o szukaniu księgi mądrości, o odkrywaniu swojego miejsca i o tym, jak zachowywać się w życiu.


Aktualności

Powiązane artykuły