Górna oficjalnie otwarta

otwarcie_drogi_7

otwarcie_drogi_7Otwarcie ulicy Górnej rozpoczęło się od spotkania w Urzędzie Miejskim z udziałem samorządowców i wykonawców robót. Obecny był również wicemarszałek marszałek Jarosław Słoma.

Spotkanie prowadził starosta Andrzej Ciołek, który zaprezentował historię inwestycji. Przypomniał też, że jest to inicjatywa radnego Piotra Kuśtowskiego. Natomiast burmistrz Marek Miros podkreślił, iż w aspekcie inwestycji drogowych dopiero od trzech lat można współpracować ze Starostwem, gdyż wcześniej nie było to możliwe.

Po spotkaniu w Magistracie przecięto wstęgę na Górnej i tu warto podkreślić, że w tej ceremonii oprócz gości oficjalnych uczestniczyli również tutejsi mieszkańcy.

 

Historia inwestycji

Efektem prac trwających prawie pół roku jest wybudowany odcinek drogi o długości 348,5 m z nawierzchnią asfaltową, nowe chodniki oraz dodatkowe barierki bezpieczeństwa w obrębie skrzyżowania z ulicą Żeromskiego.

 

Starania o środki na realizację przedsięwzięcia rozpoczęto w maju 2012 roku składając wniosek o dofinansowanie projektu pn.: „Budowa drogi powiatowej nr 4806N – ulica Górna w Gołdapi” ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Poddziałanie 5.1.6 Infrastruktura drogowa warunkująca rozwój regionalny.

31 lipca 2012r. Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął uchwałę o wyborze projektu Powiatu Gołdapskiego do dofinansowania a 28 sierpnia 2012 r. w Olsztynie odbyło się uroczyste podpisanie umowy o dofinansowanie przez Wicemarszałków Województwa – Jarosława Słomę i Gustawa Brzezina oraz Starostę Gołdapskiego – Andrzeja Ciołka,

 

 

Wicestarostę Gołdapskiego Ewę Bogdanowicz-Kordjak, przy kontrasygnacie Skarbnika Powiatu – Joanny Łabanowskiej.

 

Poprzez przeprowadzenie postępowań przetargowych, dokonano wyboru Wykonawców. Umowa na roboty budowlane została podpisana pomiędzy przedstawicielem firmy Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Spółka z o.o. z siedzibą w Mińsku Mazowieckim – Jackiem Pasikiem a Dyrektorem Zarządu Dróg Powiatowych w Gołdapi – Leszkiem Kowalewskim. Nadzór inwestorski nad inwestycją pełnił INWEST-BUD mgr inż. Mariusz Piórkowski.

 

Koszt inwestycji według zawartych umów wyniósł 1 579 638,43 zł, z czego środki europejskie stanowią 70% wartości inwestycji, tj.: 1 105 746,89 zł. Pozostała część stanowi wkład własny Powiatu Gołdapskiego finansowany solidarnie z Gminą Gołdap.

 


Aktualności

Powiązane artykuły

4 komentarzy do “Górna oficjalnie otwarta

 1. Franek

  Ojejku , aż 3 razy w różnym składzie, przecinano taśmę uroczystego oddania do użytku ul, Górnej w Gołdapi. Ależ się oficjele napracowali.Brawo !!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 2. gołdapiak

  czy ktoś wreszcie coś zrobi na ulicy Paderewskiego. czy studzienka (pokrywa) która rozsypała się zostanie naprawiona czy poczekamy aż ktoś połamie nogi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 3. Dziura

  ale sukces haha normalnie wielkie swieto. 300 metrow drogi i tylu dzialaczy haha

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...
 4. K76

  Skoro przecinaja to znaczy biora na siebie jakosc wykonania. Jak zacznie sie sypac to jest 9 kawalerow/przecinaczy.

  Nikt jeszcze nie głosował.
  Please wait...