Areszt za rozbój

kajdanki 1

kajdanki 1Sąd Rejonowy w Olecku na wniosek gołdapskich policjantów i prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 28-letniego Rafała S. Mężczyzna podejrzany jest o rozbój na mieszkance miasta. Sprawcy może teraz grozić kara do 12 lat pozbawienia wolności.

28-letni Rafał S., mieszkaniec Gołdapi został zatrzymany i trafił do Aresztu Śledczego w Suwałkach, gdzie najbliższy miesiąc spędzi za kratkami. Mężczyzna podejrzany jest o to, że 28 około godziny 22.05 na jednej z gołdapskich ulic zaatakował kobietę, której wyrwał torebkę. Pokrzywdzona straciła pieniądze i inne rzeczy, które trzymała w torebce.

Rafał S. jest dobrze znany miejscowym funkcjonariuszom. W bieżącym roku wobec 28-latka został skierowany akt oskarżenia za rozbój i kradzież rozbójniczą.

Wczoraj Sąd Rejonowy w Olecku przychylił się do wniosku prokuratora o zastosowaniu wobec Rafała S. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Teraz mieszkaniec Gołdapi najbliższy miesiąc spędzi za kratkami. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę nawet 12 lat pozbawienia wolności.

 


Aktualności

Powiązane artykuły