Promocja mostów na znanym portalu

stanczyki_3_org

stanczyki_3_orgWirtualna Polska pokazuje materiał pt.”Podlasie – najbardziej dziewiczy region Polski”. Wśród największych atrakcji tego regionu wymienia mosty w Stańczykach. Dobrze, że jest taka promocja atrakcji naszego powiatu na portalu, ale czy Stańczyki leżą na Podlasiu – z tym można dyskutować.

Niżej link do materiału:

http://turystyka.wp.pl/gid,15722891,img,15723876,page,9,title,Podlasie-najbardziej-dziewiczy-region-Polski,galeria.html


Aktualności

Powiązane artykuły

6 komentarzy do “Promocja mostów na znanym portalu

 1. GOŁDAPIANIN

  Mosty w Botkunach (Jurkiszkach nad rzeką Jarką) też są bardzo fajne i mogą spokojnie stawać w konkury ze Stańczykami.
  Są mniejsze i najtrudniejsze do znalezienia, parę kilometrów na wschód od Gołdapi. Wysokie na 25 metrów mosty są w chwili obecnej ukryte w dość gęstym lesie. Do jednego z nich prowadzi piaszczysta droga, tak, że można po nim przejechać nie zwracając nań uwagi.
  Słynne mosty w Stańczykach zostały sprofanowane bestialsko. Jeśli ktoś chce poczuć resztki autentycznego klimatu, koniecznie musi udać się do Botkun.

 2. Maciek

  Mosty przy Botkunach lub jak kto woli przy Galwieciach (niewątpliwe są bliżej) są najbardziej „dzikie” ze wszystkich mostów i wiaduktów na dawnej linii kolejowej Gołdap – Żytkiejmy. Niezabezpieczone (brak barierek!), moim zdaniem niższe niż podaje GOŁDAPIANIN. Mają ok. 16m wysokości, most północny zarośnięty. Trafić jest tam bardzo łatwo. Prowadzą tam drogowskazy turystyczne a także znajdują się one na pieszym (choć na całej swojej długości może być wykorzystywany jako rowerowy) szlaku czerwonym.

  1. Mierzyłem osobiście – 14,7 m do lustra Jarki:-)

 3. J

  Zdaje się, że właśnie przez te leśne mosty będzie biegła zapowiadana trasa rowerowa. Wtedy mosty odżyją turystycznie. Nie wiem tylko czy to im nie zaszkodzi.

 4. Maciek

  Według projektu ma prowadzić, ale albo gruntowny remont z porządnymi odwodnieniami albo tylko kosmetyka i odtworzenie barierek. Warto by zwrócić uwagę na plany.

  „Mierzyłem osobiście – 14,7 m do lustra Jarki:-)” – a kiedy mierzyłeś? W stanach dolnych, czy górnych Jarki:)? Czyli można zaokrąglić do 15m i tej wersji się trzymać:)

  1. Mierzyłem z 15 lat temu latem, wtedy też zmierzyliśmy długość mostów, ale tego nie zapamiętałem..