Zapraszamy do uczestnictwa w festiwalu

festiwal_2

festiwal_2W Sobotę 18 maja 2013 r. w Gołdapi odbędzie się I Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej Mater Ecclesiae. Impreza będzie podzielona na dwie części: konkursową i występ gościa specjalnego.

Jest to wyjątkowa forma podziękowania Bogu i Maryi, Matce Kościoła poprzez śpiew i muzykę. Celem festiwalu jest: zainteresowanie młodzieży pięknem muzyki chrześcijańskiej, uwrażliwienie na treści przenoszone przez utwory religijne, rozwijanie zdolności artystycznych i wspieranie młodych talentów. Dla zwycięzców przewidziane są cenne nagrody.

Festiwal jest podzielony na dwie części :

I. Konkursową

II. Występ gościa specjalnego.

W tym roku gościem specjalnym będzie zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia) z Warszawy. Charakterystyczną rzeczą jest to, że na festiwalu pomimo konkursowych zmagań możemy spotkać się z ludźmi i przeżywać czas szczególnego pojednania się z Bogiem.

To dobry znak, że w dzisiejszych czasach kiedy co chwila pojawia się jakiś nowy gatunek muzyki jest miejsce na ten szczególny rodzaj – muzykę religijną. Jest ona przecież czymś więcej niż tylko samym śpiewem – jest modlitwą i wyrażaniem uczuć religijnych. Tej modlitwy potrzeba nam dzisiaj szczególnie. Zatem módlmy się i śpiewajmy na chwałę Bogu.

Serdecznie zapraszamy zespoły muzyczne i wszystkich pragnących przeżywać razem z nami święto muzyki i młodości.

W imieniu organizatorów:

Ks. Marek Duba, Dyrektor festiwalu

Aby zgłosić się do pierwszej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Chrześcijańskiej Mater Ecclesiae zapoznaj się z Regulaminem oraz do 12 maja 2013 roku prześlij na adres e-mail zgloszenia@festiwalmuzykichrzescijanskiej.pl:

1. wypełnioną kartę zgłoszenia zespołu,

2. NIEOBOWIĄZKOWE demo wykonywanego utworu w formacie MP3.

W tytule wiadomości należy podać: „I Ogólnopolski Młodzieżowy Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej”. Jury po ocenie formalnej uczestników wybierze 10 zespołów do finału Festiwalu. O finałowej dziesiątce zostaniecie powiadomieni mailowo do 13 maja 2013 roku. Zwycięzca pierwszej edycji Festiwalu wygra 2000zł.

Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.festiwalmzuykichrzescijanskiej.pl

karta_zgloszenia

festiwal_1

 

Powiązane artykuły